Lędziński Cross Triathlon debiutuje w tę niedzielę!

W najbliższą niedzielę 3 lipca zadebiutuje Lędziński Cross Triathlon. Zawodnicy sprawdzą się na trasie prowadzącej po okolicznych terenach. Organizator zapewnił również atrakcje dla najmłodszych w postaci dedykowanego im Kids Duathlonu.

Organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Orka” Lędziny sportowa impreza po raz pierwszy pojawiła się w triathlonowym kalendarzu. Główna idea, jaka przyświeca crossowej formule to ukazanie dużych rekreacyjnych możliwości, jakie oferują Lędziny – miejscowość na Górnym Śląsku, w której rozegrane zostaną zbliżające się zmagania.

Forma Lędzińskiego Cross Triathlonu ma zachęcić do udziału


Zawodnicy zaczną od 200 metrów pływania na odkrytym basenie. Kolejnym etapem będzie 10 km roweru po leśnych duktach. Na sam koniec pozostanie 2,5 km biegania po przełajowym odcinku na terenie lędzińskiego ośrodka rekreacyjnego „Zalew”. Start wyścigu zaplanowano na godzinę 9:00 [ostatnia zmiana organizatora sprzed trzech dni].

Jak wskazał Marcin Jawor, organizator wydarzenia Lędziński Cross Triathlon, niedługi dystans oraz crossowa trasa to format idealny dla amatorów, który powinien zachęcić ich do udziału w rywalizacji. Liczba miejsc w zawodach jest ograniczona. Wystartować w nich może 60 osób.

ZOBACZ: Pojedynek Brembora, Szali, Bodnara i Lufta na GIT Skierniewice

Niech dzieci też startują!


Poza triathlonistami, którzy zmierzą się ze sobą na crossowych lędzińskich trasach, zobaczymy również startujące dzieci. Specjalnie dla nich przewidziano Kids Duathlon, który rozegra się przed startem głównym o godzinie 8:00.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,753ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze