Polacy na Hawajach! Zdjęcia z Kona.

Sobota, godzina 18.30 – w Mistrzostwach Świata na Hawajach. O miano najlepszego Ironmana na planecie Ziemia będą walczyć najlepsi triathloniści świata, którzy w tym roku ścigali się na różnych dystansach. W czołówce znów zobaczymy wspaniałych zawodników, z których część będzie chciała zrewanżować się za ubiegły rok, a część potwierdzić swoją formę i nie oddać tego, co już zdobyli. Wśród nich ten, który w ubiegłym roku nie miał sobie równych – Craig Alexander (na zdjęciu).

 

 

 

Zdjęcie dostaliśmy od Piotra Sauerlanda, który od kilku dni jest w Kona i przygotowuje swoich zawodników do startu. Przypomnijmy, że najlepszy zawodnik Piotra Sauerlanda – Alex Taubert uzyskał na Hawajach doskonałe czwarte miejsce  (2004 rok). Jak będzie w tym roku. Kto z teamu Sauerland startuje i na jaki wynik ma szanse? Będzie okazja o to zapytać. Jesteśmy umówieni na jutro na wywiad.

 

craig

 

Start pierwszej grupy – elity mężczyzn o godzinie 6.30 lokalnego czasu, a więc 18.30 polskiego czasu. Pięć minut później wystartuje elita kobiet. Od godziny 7.00 – czyli w Polsce 19.00 – start Age Group. Już teraz przypominamy o zarezerwowaniu sobie sobotniego wieczoru na wspólne oglądanie i komentowanie. Stworzyliśmy dla Was specjalny czat, który umożliwi ogladanie zawodów i komentowanie, zabawę w typowanie zwycięzcy. Zapraszamy! 

 

A Polacy? Jest ich ośmioro, według wyszukiwania po narodowości. Na liście startowej trudno było odszukać wszystkich z uwagi na niesymetryczne rozmieszczenie tabel, co uniemożliwiało dopasowanie narodowości do nazwisk. Mamy nadzieję, że nasze ustalenia są prawdziwe. Jeżeli dopatrzyliscie się błędu lub wiecie, kto jeszcze z Polaków startuje, a nie ma go na naszej liście, prosimy o sygnał.  Na starcie zobaczymy:

 

Robert Stępniak 1014, kategoria wiekowa 40-44. Na zdjęciu podczas defilady – prezentacji zawodników na głównej ulicy Kona.

 

 DSC04401

 

1211 Marcin Konieczny, kategoria wiekowa 40-44 

 

1495 Łukasz Szumiec, kategoria wiekowa 35-39

 

1975 Anna Murawska, kategoria wiekowa 25-29

 

1876 Dariusz Kordonski, kategoria wiekowa 25-29

 

538 Tomasz Jankowski, kategoria wiekowa 50-54

 

1147 Rafał Medak, kategoria wiekowa 40-44

1525 Alicja Medak, kategoria wiekowa 35-39

 

O ostatniej parze już na Akademii Triathlonu pisaliśmy. W ubiegłym roku często gościli na naszych stronach, opisując zarówno swoje starty,  jak też treningi. Zachęcamy do przeczytania tych artykułów:

 

1. Nazywają ich „żelazną parą” Przeczytaj jak trenują i żyją za granicą.

 

2. Jak Alicja Medak zdobywała kwalifikacje na Hawaje 2012.

 

3. Alicja na podium w Tajlandii – fotorelacja.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Miejmy nadzieję, że każdego roku będziemy widzieć i flagę i tablicę :-), polskich Ironmanów jest coraz więcej. Panie Andrzeju, dziękujemy za zdjęcia. Dziś zaprezentujemy kilka z Pana pobytu na Hawajach. Pozdrawiam.

  2. Flagi i tablice z nazwą kraju, ktore daje organizator (na czas defilady),otrzmują tylko zespoły liczące 3 zawodników i więcej. Zespoły dwu i jednoosobowe maszerują tylko z tablicami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze