Maciej Bruździak i Joanna Woźniak najszybsi na mistrzostwach Polski w supersprincie!

Podczas Triathlon Kraśnik jednym z wyścigów była rywalizacja juniorów, U23 i Elity na dystansie supersprintu. Ze świetnej strony ponownie pokazał się Maciej Bruździak, który zdobył drugi złoty medal w ciągu zaledwie tygodnia, a już czwarty w tym sezonie!

Maciej Bruździak, Michał Oliwa, Kuba Gajda, a także Joanna Woźniak, siostry Magdalena i Zuzanna Sudak oraz Józefina Młynarska, to niektórzy z uczestników mistrzostw Polski na supersprincie. Rywalizacja w ramach Triathlon Kraśnik obejmowała 350 metrów pływania, 10 km jazdy rowerem oraz 2 km biegu. Co działo się podczas zawodów?

Czwarte złoto Bruździaka!

Świetną serię ma Maciej Bruździak. Zaledwie tydzień temu zawodnik został mistrzem Polski Elity na dystansie sprintu. W Kraśniku ruszył bardzo mocno po kolejny medal, notując najlepszy czas pływania (3:36).

Za sobą miał Michała Oliwę. Obaj zawodnicy jechali równo na rowerze, ale na biegu Bruździak odskoczył i na mecie miał czas 23:03. Michała Oliwę wyprzedził o 17 sekund. Trzeci czas open miał Jakub Suchan (23:46).

Bruździak w tym sezonie kolekcjonuje złote krążki. W kwietniu został złotym medalistą mistrzostw Polski w indoor triathlonie. Później obronił mistrzostwo na olimpijce i wywalczył złoto na sprincie. Zawodnik nie kończy jeszcze sezonu. Będzie można mu kibicować między innymi podczas mistrzostw Europy w Vichy (21 – 22 września).

Ostatnie zawody w Polsce w 2024 roku i ostatnie zawody z cyklu Mistrzostw Polski. 4-krotne zwycięstwo, najwyższy stopień podium. Coraz bardziej czuję, że zmierzam w bardzo dobrym kierunku. Ogromne podziękowania dla całej ekipy, która dba o mnie, moje treningi, sprzęt i całe zaplecze. Jestem bardzo wdzięczny, że trafiłem na takich ludzi… Ciśniemy dalej, sezon się jeszcze nie skończył – napisał.

W kategorii U18 złoto dla Jakuba Suchana, a z kolei Wojciech Kopyciński był najlepszym zawodnikiem U23.

Joanna Woźniak ze złotem pośród kobiet

Z Kraśnika w dobrym humorze wraca również Joanna Woźniak. Zawodniczka, która niedawno startowała wraz z innymi reprezentantami w mistrzostwach Europy w Belikesir, pobiegła świetnie na weekendowych zawodach.

Woźniak po rowerze miała minimalną stratę do czołowych zawodniczek, ale na 2 kilometrach biegu nie miała sobie równych. Czas 6:08 był o kilkanaście sekund lepszy od rywalek. Zawodniczka zdobyła złoty medal (wygrała też kategorię U23), mając na mecie czas 25:35. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin (26:48), a na 3. miejscu uplasowała się Aleksandra Duban (27:00 – najlepsza w kategorii U18).