Nagroda MKOI dla najlepszego trenera w rękach triathlonisty!

Nagroda Coaches Lifetime Achievement Award za wybitny wkład w życie olimpijczyków oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju Igrzysk Olimpijskich trafiła w ręce trenera triathlonu Malcolma Browna. 

ZOBACZ TEŻ: Sailfish Night of the Year: Gustaw Iden i Lucy Charles sportowcami roku

Tytuł przyznawany jest corocznie jednemu trenerowi i jednej trenerce za znaczące osiągnięcia oraz całokształt pracy przez zespół Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Malcolm Brown odebrał statuetkę podczas ceremonii w Lozannie w Szwajcarii. 

Ojciec sukcesów braci Brownlee 

Malcolm Brown był wieloletnim trenerem zdobywców medali olimpijskich Alistaira i Jonny’ego Brownlee. Do zwycięstwa poprowadził również Vicky Holland – pierwszą triathlonistkę w historii, która zdobyła medal olimpijski dla Wielkiej Brytanii. To właśnie Jonny Brownlee złożył nominację Browna do nagrody Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. 

Zacząłem pojawiać się na torze w wieku 14 lat, a Malc był zawsze obecny aż do 2016 roku, kiedy miałem 26 lat. Dorastałem i zmieniałem się przez ten okres, a najlepszą rzeczą w Malcu było to, że dostosował się do mnie; jego styl zmieniał się przez lata, podobnie jak jego zrozumienie ciągle zmieniających się wymagań triathlonu. Nigdy nie zapomnę tych wczesnych lat, kiedy Malc trenował z boku toru, wciąż ubrany w garnitur z pracy, ze stoperem w jednej ręce i parasolem w drugiej – powiedział podczas ceremonii Jonny Brownlee.

 Myślę, że uosabia on tak wiele wartości olimpijskich – tworzenie sportowców tak, aby byli najlepsi, jak tylko mogą, ale także aby byli dobrymi ludzi, wykorzystując przy tym sport na każdej płaszczyźnie – dodał Alistar Brownlee. 

Malcolm Brown
Źródło: British Triathlon

Życie dla sportu 

Z zawodu Brown jest nauczyciel wychowania fizycznego. Jak możemy przeczytać na stronie World Triathlon „zawsze wykazywał swoją pasję i zaangażowanie w poprawę życia sportowców”. Początkowo trenował w wolnych chwilach, głównie na zasadzie wolontariatu. Dopiero po jakimś czasie zdecydował się na podjęcie pracy jako trener. Zanim Brown zajął się triathlonem, przez 25 lat trenował biegaczy wytrzymałościowych, współpracując m.in. z Kelly Holmes czy Paulą Radcliffe. 

Brown jest również nieodłącznym członkiem Leeds Triathlon Centre w Wielkiej Brytanii. Miejsca treningów mistrzów olimpijskich. Centrum od początku działalności znacząco się rozrosło, wprowadzając nowe standardy treningów. 

To fantastyczny zaszczyt. Moje szczere podziękowania kieruję do MKOl za nagrodę, do Jonny’ego Brownlee za nominację, do mojej rodziny za wiele lat niezachwianego wsparcia, do wielu osób i organizacji, które ułatwiły mi trenowanie i do sportowców, którzy powierzyli mi swoje sportowe kariery. Osiągnięcie olimpijskiego sukcesu wymaga czegoś więcej niż treningu, umiejętności, nauki i techniki. Wymaga wiary i zaufania. To był przywilej otrzymać to zaufanie. Z przyjemnością informuję, że triathlon w Wielkiej Brytanii nadal się rozwija i pozostaje w świetnej formie, przygotowując się do spotkania z naszymi zawodnikami i kolegami w Paryżu 2024 – powiedział Malcolm Brown po odebraniu nagrody. 

ZOBACZ TEŻ: Dyrektor generalny IRONMAN: “Nie jesteśmy zakładnikami historii”

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze