Sailfish Night of the Year: Gustaw Iden i Lucy Charles sportowcami roku

Gustav Iden i Lucy Charles zostali ogłoszeni sportowcami roku. Challange Roth po raz kolejny otrzymał nagrodę za najlepszy wyścig długodystansowy. W sobotę 26 listopada odbyła się gala Sailfish Night of the Year.

ZOBACZ TEŻ: Global Triathlon Awards: ogłoszono listę kategorii. Wyjaśniamy system głosowania

Po dwóch latach przerwy wymuszonej Covid-19 powróciła gala Sailfish Night of the Year. Rozdanie triathlonowych nagród i odbyło się w niemieckim mieście Langen. Powrót do postpandemicznych realiów okazał się dla organizatorów wyjątkowo trudny. Impreza cieszyła się dużo mniejszym zainteresowaniem medialnym niż zwykle. 

Zwycięzcy kategorii 

Nagroda dla Gustava Idena w kategorii sportowiec roku została przyznana przede wszystkim ze względu na jego niesamowity występ na Hawajach i zdobycie tytułu mistrza świata. Lucy Charles zajęła tam trzecie miejsce, ale została mistrzynią świata w Challenge Family’s The Championship na początku tego roku.

Podczas Sailfish Night of the Year wyłoniono również dwóch najlepszych niemieckich sportowców roku. Zostali nimi Sebastian Kienle i Laura Philipp. Kienle zaznaczył jednak, że jego zdaniem to Patrick Lange zasłużył na tę nagrodę.

Dużym zaskoczenim nie okazał się zwycięzca w kategorii najlepszego wyścigu długodystansowego. Po raz 12. zwyciężył Challenge Roth.

ZOBACZ TEŻ: Sebastian Kienle: „Myślałem o natychmiastowej emeryturze” 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,202FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze