Zmiany w projekcie „Paryż”. Marcin Ławicki nie będzie już przewodnikiem Łukasza Wieteckiego

Przez 9 miesięcy Marcin Ławicki startował jako przewodnik Łukasza Wieteckiego. Zawodnicy odnieśli kilka sukcesów, zajmując czołowe miejsca w pucharze świata. – Decyzją paratriathlonisty Łukasza Wieteckiego nie będę już pełnił funkcji przewodnika w tandemie – napisał Ławicki. Wietecki zamierza walczyć o kwalifikacje z nowym przewodnikiem.

Od początku tego roku Marcin Ławicki startował wraz z Łukaszem Wieteckim jako przewodnik paratriathlonisty. Zawodnicy zapowiadali walkę o kwalifikację paraolimpijską. Ławicki ogłosił właśnie, że paratriathlonista podjął decyzję o zakończeniu wspólnych startów.

Niecały rok wspólnych startów

Zawodnicy rozpoczęli wspólne treningi i przygotowania do sezonu pod koniec stycznia tego roku. Ławicki pisał wtedy, że nowy rok przyniósł mu nowe wyzwania.

Podjąłem się zostania przewodnikiem Łukasza Wieteckiego! Kto to?! Łukasz to osoba niedowidząca – ma zanik nerwu wzrokowego. Czyli ukończenie wyścigu dla niego jest praktycznie niemożliwe – pisał.

Celem zawodników miała być kwalifikacja na Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024, a następnie pokazanie się z dobrej strony w paryskiej imprezie.

Zawodnicy nie będą już startowali razem. Ławicki poinformował, że była to decyzja drugiego z zawodników, a całość określił krótką, ale ciekawą przygodą.

Decyzją paratriathlonisty Łukasza Wieteckiego nie będę już pełnił funkcji przewodnika w tandemie! Krótka, ale ciekawa przygoda! Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu!napisał Ławicki.

Jacek Krawczyk nowym przewodnikiem Wieteckiego!

Wspólne starty rozpoczęły się obiecująco. Na początku marca Ławicki i Wietecki zajęli 2. miejsce w pucharze świata w paratriathlonie. Później startowali też między innymi w mistrzostwach Europy w Madrycie, gdzie uplasowali się na 7. miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Marcin Ławicki i Łukasz Wietecki celują w paryskie igrzyska paraolimpijskie

Na początku lipca zawodnicy zajęli 3. miejsce podczas pucharu świata w A Corunie. Dwa tygodnie później startowali w Swansea, gdzie uplasowali się na 6. miejscu. Dodajmy, że aktualnie Wietecki w klasyfikacji World Triathlon Para Rankings zajmuje 22. miejsce w kategorii PTVI.

Dzięki informacjom udzielonym nam przez trenera kadry paratriathlonistów Tomasza Domagałę wiemy, że Łukasz Wietecki zamierza w dalszym ciągu walczyć o kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie. Jego nowym przewodnikiem będzie doświadczony Jacek Krawczyk.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze