Markowski i Korulczyk mistrzami Polski w aquabike! [wyniki Castle Triathlon Malbork]

Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork o tytuł mistrza Polski rywalizowali zawodnicy aquabike. Kto okazał się najlepszy?

W niedzielę 3 września podczas zawodów Castle Triathlon Malbork oprócz mistrzostw Polski w triathlonie na długim dystansie, zawodnicy rywalizowali również o tytuł mistrza w aquabike i ścigali się na dystansie 1/2 Ironmana.

Mistrzostwa Polski aquabike

Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork wyłoniono mistrzów Polski aquabike na dystansie długim. Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety z czasem 05:40:12 przekroczył Marek Markowski. Tytuł wicemistrza Polski trafił do Adama Ogłoblina (05:48:21).

Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Korulczyk (05:52:46), który z Malborka wrócił do domu z aż trzema medalami. Mistrzynią Polski została jego żona, Aleksandra Korulczyk (06:18:15), a dzień wcześniej w zawodach dla dzieci 1. miejsce zdobyła ich córka.

Podium rywalizacji kobiet uzupełniły Monika Chodyna (06:20:00) oraz Aleksandra Wiertelak (06:34:29).

To był mega fajny start! Nie było łatwo, ale miałam taką frajdę z wchodzenia do strefy zmian o tej 5 [godzinie] kiedy było ciemno, wchodzenia do Nogatu o 6 i pływania przy wschodzie słońca – napisała w mediach społecznościowych Aleksandra Korulczyk.

Źródło: Michał Buczyński / Facebook Castle Triathlon Malbork

Castle Triathlon Malbork – wyniki pozostałych dystansów

W niedzielę 3 września w Malborku triathloniści ścigali się również na dystansie 1/2 Ironmana. W kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Tomasz Spaleniak (04:05:51), który wbiegł na metę z przewagą blisko 6 minut nad drugim zawodnikiem Jakubem Sawiełajcem (04:11:25). Na trzecim miejscu ulokował się Krzysztof Adrjanowski (04:12:11).

Wśród kobiet najlepszy występ zaliczyła Katarzyna Rumińska (04:41:32), dominując rywalizację w Malborku. Zawodniczka zajęła 1. miejsce z przewagą ponad 20 minut nad drugą Wioletą Jarocką (05:02:59). Na najniższym stopniu podium stanęła Zuza Modzelewska (05:04:51)

Dzień przed zawodami mistrzostw Polski, w sobotę 2 września w Malborku do rywalizacji przystąpili zawodnicy dystansów 1/8 i 1/4.

Na najkrótszym dystansie w kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Jakub Maliszewski, a wśród kobiet najlepsza okazała się Patrycja Nerć. W zawodach 1/4 IM triumfowali Igor Siódmiak oraz Karolina Jahnz.

Źródło: Michał Buczyński / Facebook Castle Triathlon Malbo