PTO – ogromny awans Marty Łagownik, Kacper Stępniak blisko TOP20

Dobre wyniki polskich zawodników sprawiły, że awansowali w najnowszej klasyfikacji PTO. Marta Łagownik swoim zwycięstwem w Challenge Gran Canaria zbliżyła się do TOP50. Punkty zyskał także Kacper Stępniak.

ZOBACZ TEŻ: Marta Łagownik wygrywa Challenge Gran Canaria!

Duże zmiany w klasyfikacji PTO. Ashley Gentle została ponownie liderką pośród kobiet. Tymczasem Sam Long zbliża się do Kristiana Blummenfelta w klasyfikacji mężczyzn. Duży awans zanotowała Marta Łagownik!

Gentle znów na czele, ogromny awans Łagownik

W najnowszym notowaniu PTO pośród kobiet na 1. miejscu jest ponownie Ashleigh Gentle. Zawodniczka odniosła zwycięstwo podczas T100 Singapur, co dało jej aż 100,9 pkt w klasyfikacji. Dzięki temu wyprzedziła rywalki i znów prowadzi. Na 2. miejsce awansowała Taylor Knibb. Anne Haug spadła na 4. miejsce, ale Niemka jeszcze nie startowała w tym sezonie.

Dla nas najciekawszą informacją jest awans Marty Łagownik. Zwyciężczyni Challenge Gran Canaria zyskała aż 37 pozycji i jest aktualnie na 64. miejscu. Zwycięstwo w Hiszpanii dało jej łącznie z bonusem aż 83,29 pkt. Pełna klasyfikacja kobiet tutaj.

Kacper Stępniak blisko TOP20, Long na podium

Trochę zmian w TOP10 klasyfikacji mężczyzn. Świetne wyniki uzyskane przez Kristiana Blummenfelta sprawiają, że zawodnik ciągle zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji PTO. Sam Long po 2. miejsc w Miami i 2. w Singapurze awansował na 3. miejsce klasyfikacji. Wszystkie trzy najlepsze wyniki Amerykanina pochodzą z wyścigów PTO.

Ciekawie jest też dalej. Pieter Heemeryck awansował na 5. miejsce. Youri Keulen po wygranej w Singapurze jest już na 7. miejscu. Do czołówki wraca też pomału Lionel Sanders, który zajmuje 20. miejsce.

Bardzo blisko czołowej „20” jest Kacper Stępniak. Podczas T100 Singapur zajął 8. miejsce, a zyskane 85,48 pkt to jego drugi najlepszy punktowy wynik. Niestety na 59. miejsce spadł Robert Wilkowiecki. „Wilku” startuje w Teksasie, a następnie St.George co może zapewne wpłynąć na jego pozycję w rankingu.

Pełna klasyfikacja mężczyzn w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze