Włochy – Martyna Młynarczyk najlepszą zawodniczką AG IRONMAN Italy 70.3!

Wspaniały wyścigi mają za sobą polskie age-grouperki, które startowały w IRONMAN Italy Emilia-Romagna. Martyna Młynarczyk pokonała wszystkie rywalki na połówce!

Ponad 6.000 zawodników z całego świata startowało w weekendowych wyścigach IRONMAN Italy. W pierwszym dniu świetnie poradziła sobie Joanna Sołtysiak, której spontaniczny występ zakończył się czasem poniżej 9 godzin i zwycięstwem age-group OPEN. W drugim dniu na połówce świetnie zaprezentowała się Martyna Młynarczyk!

ZOBACZ TEŻ: Włochy: Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!

Szybki rower w spontanicznym starcie

Martyna Młynarczyk, tak jak Joanna Sołtysiak, w zawodach wystartowała również dość spontaniczne. Przed wyścigiem pisała, że wcześniej jej łupem padł jeden z ostatnich pakietów na połówkę. – Cudów nie będzie – podkreślała.

Zawodniczka rozpoczęła pływaniem w czasie 34:09, co dawało jej 16. miejsce w K30-34. Stratę do liderek w swojej grupie bardzo szybko odrabiała jednak na rowerze. Przesuwała się o kolejne miejsca, a do T2 dotarła jako pierwsza zawodniczka.

Czas roweru Młynarczyk to 2:24:35. Nie dość, że była to najszybsza jazda w K30-34, to jeszcze najszybsza pośród wszystkich zawodniczek, które startowały wczoraj na połówce!

Walka o najlepszy czas OPEN

Przewaga ponad 3 minuty oznaczała, że Młynarczyk jest faworytką do zwycięstwa w swojej grupie wiekowej. Zajmowała również w tym momencie bardzo wysokie, 2. miejsce pośród wszystkich age-grouperek. Do liderki Siny Ziegler traciła ponad 6 minut.

W tym „korespondencyjnym” pojedynku lepiej poradziła sobie Młynarczyk. Zawodniczka po 9 kilometrach zniwelowała przewagę do 4 minut. Na 14. kilometrze miała już 1:55 straty do liderki.

ZOBACZ TEŻ: Martyna Młynarczyk po zdobyciu mistrzostwa Polski na długim dystansie: „Triathlon to tylko przerywnik”

Ziegler dobiegła do mety w czasie 4:36:15. To jednak nie wystarczyło na zwycięstwo w OPEN zawodów IRONMAN Italy 70.3. Młynarczyk na mecie miała czas ponad 2 minuty lepszy! Mistrzyni Polski z Malborka zakończyła rywalizację z czasem 4:34:05 (dodatkowo uzyskała 2. czas biegu pośród wszystkich zawodniczek) i wygrała klasyfikację age-group!

Najlepsze zawodniczki AG OPEN IRONMAN 70.3 Italy:

  1. Martyna Młynarczyk (Polska) – 4:34:05
  2. Sina Ziegler (Szwajcaria) – 4:36:15
  3. Krista Kuusijarvi (Finlandia) – 4:38:55
  4. Sara Savoia (Włochy) – 4:41:51
  5. Sarah Giomi (Włochy) – 4:47:39

Pełne wyniki znajdziesz w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane