ME w duathlonie – Maja Wąsik z dobrym wynikiem!

Za nami pierwszy dzień startów w ramach mistrzostw Europy w duathlonie. We włoskim Caorle startowały między innymi Maja Wąsik oraz Marta Łagownik. Zawodnicy AG rywalizowali na dystansie sprinterskim.

Spora grupa reprezentantów Polski występuje w mistrzostwach Europy w duathlonie. Zawody odbywają się we włoskim Caorle i dla naszych reprezentantów są pierwszym startem w sezonie.

Kilkanaście zawodniczek wystartowało w rywalizacji juniorek. Miały do pokonania 5 kilometrów biegu, następnie 20 kilometrów na rowerze, a całość kończyło 2,5 km biegu.

Od początku w tej rywalizacji doskonale radziły sobie Włoszki Noemi Bogiatto, Elonora Demarchi i Alice Alessandri. Świetnie pobiegły pierwsze 5 kilometrów. W tej czołowej grupie była rónież Maja Wąsik.

Włoszki praktycznie w takim samym czasie (około 31 minut) pokonały też 20 kilometrów na rowerach. Drugi bieg był rozstrzygający. Tutaj Bogiatto poradziła sobie najlepiej i na metę przybiegła pierwsza z czasem 00:58:30. O kilkanaście sekund wyprzedziła Demarchi, a ponad minutę Alessandri. Maja Wąsik metę przekroczyła z czasem 01:01:38, co dało jej świetne, 5. miejsce!

Marta Łagownik tuż poza TOP10

W wyścigu elity startowała Marta Łagownik. Po pierwszej części Polka miała kilkanaście sekund straty do grupy, w której był między innymi Marion Legrand, Marine Ricour oraz Marion Le Goff.

Legrand i Ricour szły w tym wyścigu praktycznie równo, a dołączyła do nich jescze Giorgia Priarone. Ostatecznie mistrzostwo z czasem 00:54:43 zdobyła Marion Legrand. Francuzka o zaledwie jedną sekundę wyprzedziła Maurine Ricour oraz Giorgię Priarone. Marta Łagownik uplasowała się na 12. miejscu z czasem 00:56:24.

Startowali zawodnicy Age Group

W Caorle nieco wcześniej na linii startu stanęli także nasi inni zawodnicy i zawodniczki. Mieszko Szymański zajął 5. miejsce w M20-24. W grupie M35-29 pośród uczestników był Paweł Dziwosz. Nasz reprezentant uplasował się na 6. miejscu. W grupie M5-54 Arkadiusz Banaszczyk zajął 24. pozycję.

We Włoszech wystartowała również nasza paratriathlonistka Marta Dzieciątkowska. Była jedyną zawodniczką w grupie PT5 i na metę przybiegła w czasie 01:15:10. Otrzymała złoty medal. Kolejni reprezentanci Polski wystartują jutro w wyścigu na dystansie standardowym.