Pierwszy start i od razu wysoka stawka. Maja Wąsik rozpoczyna sezon

Już za kilka dni we włoskim Caorle Maja Wąsik rozpocznie tegoroczny sezon startowy. Rozmawialiśmy o tym, jak wyglądały jej ostatnie przygotowania, a także jak ocenia występ w halowych mistrzostwach Polski, gdzie startowała w biegu na 3.000 metrów.

Już w sobotę reprezentanci Polski przystąpią do rywalizacji w ramach mistrzostw Europy w duathlonie. Impreza odbywa się we włoskim Caorle, a jedną z zawodniczek, która wystartuje w tej rywalizacji, będzie Maja Wąsik.

Nasza reprezentantka do sezonu przygotowywała się między innymi na obozie w Denii. W rozmowie z Akademią Triathlonu mówi, że jest zadowolona z tego, jak udały się te przygotowania.

– Mam wrażenie, że zima była dobrze przepracowana, było trochę nowości w procesie treningowym, na szczęście nie przytrafiła się żadna kontuzja. Obóz w Denii był bardzo fajnym akcentem i pokręceniem w hiszpańskim słonku.

Ciekawym elementem przygotowań był występ zawodniczki w halowych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Maja wzięła udział w biegu na 3.000 metrów i zajęła tam 5. miejsce, z czego była zadowolona. Teraz mówi, że był to dobry sprawdzian formy i biegowo czuje się bardzo dobrze.

– W planie miałam jakiś mocniejszy sprawdzian mojej formy w „drodze do Caorle”, od jakiegoś czasu w kwestiach biegowych współpracuję z trenerem Grzegorzem Sudołem i to on zaproponował wejście w świat lekkiej atletyki. Myślę, że wyszło fajnie i naprawdę poczułam się dobrze biegowo, a cała impreza zrobiła na mnie duże wrażenie.

fot. Maja Wąsik FB

Dobrze przygotowana do mistrzostw

Maja pojawiła się we Włoszech trochę wcześniej i mówi, że chce się dobrze zaaklimatyzować przed sobotnim występem. Nie chce jednak nastawiać się na żaden konkretny wynik.

Myślę, że jestem dobrze przygotowana. Do Włoch przyjechałam troszkę wcześniej, żeby w fajnych warunkach pogodowych pokręcić na rowerze i dobrze się zaaklimatyzować. To pierwszy start w sezonie, dość wcześnie w kalendarzu i od razu o naprawdę wysoką stawkę. Co do samych zawodów to nie chcę nic zakładać ani nastawiać się na konkretny wynik. Proszę trzymać kciuki – apeluje.

W perspektywie kilku miesięcy dla naszej zawodniczki najważniejsza pozostaje tegoroczna matura. Po niej pojawi się na zawodach w Olsztynie. Zanim jednak przystąpi do przygotowań do egzaminu, pojawi się na kilku i imprezach.

Początek sezonu to na pewno Rumia i MP w Duathlonie oraz GP w Aquathlonie organizowane w Krakowie (Wieliczce) przez mój klub SportWise – mówi.

ZOBACZ TEŻ: Maja Wąsik: „Im bardziej jestem zajęta, tym mam więcej czasu”

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane