Mikołaj Raczyński i Klaudia Petters z medalami AG mistrzostw Europy w duathlonie!

Dzisiaj kilku naszych reprezentantów przystępowało do rywalizacji w ramach mistrzostwa Europy w duathlonie, które odbywają się we włoskim. Tym razem zawodnicy age group startowali na dystansie standardowym. Mamy dwa medale mistrzostw!

Mistrzostwa Europy w duathlonie rozpoczęły się w sobotę od startów na dystansie sprinterskim zawodników AG. Wczoraj rywalizowali też paratriathloniści i paratriathlonistki, a złoty medal zdobyła Marta Dzieciątkowska. Startowały też między innymi Maja Wąsik i Marta Łagownik.

ZOBACZ TEŻ: ME w duathlonie – Maja Wąsik z dobrym wynikiem!

Dzisiaj rano zawodnicy i zawodniczki AG przystąpili do rywalizacji w wyścigu na dystansie standardowym. Do pokonania mieli 4 okrążenia biegu (10 kilometrów), następnie 2 okrążenia na rowerze (40 kilometrów), a także 2 okrążenia biegu (5 kilometrów). Wyścig prowadzony był w formule bez draftingu.

Pośród kilkudziesięciu zawodniczek startowała między innymi Klaudia Petters. Polka w swojej grupie wiekowej K20-24 nie miała rywalek. Trasę pokonała w czasie 02:11:31, a na mecie mogła cieszyć się ze złotego medalu. Dodajmy, że Klaudia osiągnęła najlepszy czas pośród wszystkich kobiet startujących w age group. Miała około minutę przewagi nad kolejną uczestniczką, która dotarła na metę.

– Mamy. Jestem pierwszą Kobietą na mecie Mistrzostw Europy AG w duathlonie na dystansie standard. Rzuciłam na szale wszystko i dowiozłam to do mety. Oczywiście czyni mnie to Mistrzynią Europy w kategorii K20-24 – napisała w mediach społecznościowych.

Brąz Mikołaja Raczyńskiego

Jednym z zawodników, którzy rywalizowali dzisiaj w Caorle był także Mikołaj Raczyński, który startował w grupie M30-34. Polak dobrze rozpoczął rywalizację, bo prowadził po 10 kilometrach biegu. Rywale byli jednak nieco lepsi podczas 40 kilometrów na rowerze. Tam stracił kilka minut do Włocha Marco Galina i Niemca Armina Reifa.

Polak utrzymał swoje 3. miejsce i w czasie 02:02:45 dotarł na metę, zdobywając brązowy medal. Zawody w tej grupie wygrał Marco Galina, który dotarł na metę w czasie 01:55:33.

Dzisiaj startował jeszcze Robert Ryczkowski. Nasz zawodnik w grupie M-50-54 uplasował się na 19. miejscu z czasem 02:23:08. W grupie M65-69 na 5. miejscu rywalizację zakończył Dariusz Drapella. Zawody ukończył w czasie 02:32:01.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze