Mistrzostwa Europy na dystansie sprinterskim Balikseir 2023. Kto reprezentuje Polskę?

Już w najbliższy weekend w tureckim Balikesir odbędą się mistrzostwa Europy na dystansie sprinterskim. Polskę reprezentować będzie jedenastu zawodników. Kogo zobaczymy na starcie?

ZOBACZ TEŻ: Zawody testowe IO Paryż 2023: Paulina Klimas na liście startowej!

W dniach 4-6 sierpnia w tureckiej miejscowości Balikesir rozegrane zostaną zawody 2023 Europe Triathlon Sprint & Relay Championships Balikesir, czyli mistrzostwa Europy na dystansie sprinterskim i sztafet. 

 Polskę reprezentować będzie jedenastu zawodników, startujących w kategorii Elita, U23 oraz Junior. Oprócz wyścigów indywidualnych zawodnicy wezmą udział w wyścigu sztafet. 

Polacy na mistrzostwach Europy

Mistrzostwa Europy w Balikesir to trzy dni triathlonowej rywalizacji – wyścig Juniorów, Elity i U23 (start łączony) oraz sztafet. W kategorii Juniorów w biało-czerwonych barwach wystąpią: Kuba Gajda, Filip Glapa, Stanisław Ptaszyński, Aleksandra Ferchmin, Maja Wąsik. W kategorii Elita jedynym reprezentantem Polski jest Maciej Bruździak, a w rywalizacji U23 udział wezmą: Mateusz Gluszkowski, Kamil Kulik, Zuzanna Sudak, Magdalena Sudak i Józefina Młynarska. 

Zawodnicy zmagania rozpoczną od startów kwalifikacyjnych. Sportowcy podzielni zostali na trzy około trzydziestoosobowe grupy półfinałowe (mężczyzn i kobiet). Z każdej z nich do finałów zakwalifikuje się dziewięciu najlepszych zawodników oraz trzy osoby z najlepszymi czasami. 

Wyjątkiem są starty kategorii Elita/U23 kobiet. Zawodniczki podzielone zostały na dwie grupy półfinałowe. Z każdej z nich miejsce w finale zdobędzie czternaście najlepszych zawodniczek oraz dwie triathlonistki z najlepszymi czasami.

Źródło: Triathlon Today

Trasa mistrzostw Europy Balikesir

Zawodnicy w etapach półfinałowych rywalizować będą na dystansie sprintu, obejmującego 400 m pływania, 10.7 km jazdy rowerem oraz 2.2 km biegu. W finale trasa skrócona zostanie do 270 m pływania / 8 km jazdy rowerem i 1.7 km biegu, natomiast wyścigi sztafet przeprowadzone zostaną na dystansie 270 m pływania / 8 km jazdy rowerem i 1.9 km biegu. 

Harmonogram startów

Rywalizacja w ramach mistrzostw Europy rozpocznie się w piątek 4 sierpnia o godzinie 7:10 od startów półfinałowych Juniorek. Tego samego dnia o awans do finałów od godziny 14:30 starać się będą zawodnicy Elita/U23.

W sobotę o 8:00 finałem B Juniorek rozpoczną się zmagania finałowe. W niedzielę 6 sierpnia o godzinie 10:00 do rywalizacji przystąpią sztafety. 

*godziny podane dla czasu polskiego 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze