Zawody testowe IO Paryż 2023: Paulina Klimas na liście startowej!

Międzynarodowa rywalizacja na najwyższym poziomie – Paulina Klimas wystartuje w zawodach testowych IO Paryż 2023! Konkurencja to największe triathlonowe nazwiska.

ZOBACZ TEŻ: Zawody testowe IO Paryż 2023 – ile mogą wygrać sportowcy? World Triathlon zwiększa budżet

W dniach 17-20 sierpnia w Paryżu odbędą się zawody testowe przed igrzyskami olimpijskimi zaplanowanymi na kolejny rok. Dla zawodników z całego świata to bardzo ważny start. Triathloniści będą mieli okazję, aby nie tylko przetestować trasę Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, lecz także zdobyć kolejne punkty do rankingu olimpijskiego, pozwalającego zdobyć kwalifikację na przyszłoroczne wydarzenie. 

Rywalizacja o cenne punkty

Na liście startowej zawodów testowych IO Paryż 2023 znajduje się 65 triathlonistek z całego świata, a wśród nich najbardziej rozpoznawalne postacie tego sportu, takie jak Tylor Knibb, Katie Zaferes, Flora Duffy, Cassandre Beaugrand czy Georgia Tylor-Brown.

Świetną informacją jest obecność na liście startowej reprezentantki Polski – na starcie zawodów testowych w Paryżu zamelduje się Paulina Klimas! Polka zajmuje obecnie 73. miejsce w rankingu olimpijskim i 55. miejsce* w rankingu symulacji olimpijskiej. Start we Francji będzie dla niej kolejną okazją do zdobycia cennych punktów pozwalających wystartować w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. 

*Symulacja olimpijska to ranking sportowców, którzy w okresie kwalifikacyjnym do imprezy docelowej Paryż 2024, uzyskali odpowiednią liczbę punktów, pozwalającą im na potencjalny start. Dla zawodniczek triathlonu zarezerwowanych jest 55 miejsc. Paulina Klimas zajmuje 55. miejsce zgodnie z symulacją olimpijską z 31.07.2023.

Wyścig kobiet zaplanowany został na czwartek 17 sierpnia na godzinę 8:00. Zawodnicy przetestują trasy przyszłych igrzysk olimpijskich, które jak zapowiadają organizatorzy, będą wymagające technicznie dla sportowców, ale mają też zaprezentować jedne z najpiękniejszych zabytków stolicy Francji.

ZOBACZ TEŻ: Rywalizacja w sercu Paryża. Poznaliśmy trasy wyścigów olimpijskich

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze