Mistrzostwa Polski AG: Gadomska i Brzóska najlepsi na dystansie olimpijskim [WYNIKI]

W Białymstoku w ramach zawodów Elemental Tri Series wyłoniono mistrzów i mistrzynie Polski w triathlonie na dystansie standardowym, w aquabike oraz paratraiathlonie. Kto sięgnął po tytuły?

W sobotę 18 sierpnia w ramach zawodów Elemental Tri Series Białystok wyłoniono mistrza i mistrzynię Polski Age-Group na dystansie standardowym. Oprócz tego triathloniści rywalizowali w: Pucharze Polski (kat. Młodzicy oraz Juniorzy Młodsi), paratriathlonie, aquabike, sztafecie oraz w wyścigu na dystansie sprint.

Mistrzostwa Polski AG

Na starcie mistrzostw Polski na dystansie standard (1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu) stanęło ponad 120 Age-Grouperów z całego kraju.

Triathloniści i triathlonistki rywalizowali w dwunastu kategoriach wiekowych – od M/K18 do M/K75. Ostatecznie wyłoniono również najlepszych zawodników OPEN.

Wśród mężczyzn tytuł mistrza Polski zdobył Jakub Brzóska. Podium uzupełnili Paweł Młodzikowski oraz Marek Janisz. Rywalizację OPEN kobiet wygrała Agnieszka Gadomska. Zofia Kuriata i Oliwią Gąsior zajęły kolejno 2. i 3. miejsce.

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych dostępne są tutaj.

Kto z tytułami w aquabike?

O tytuły mistrza i mistrzyni Polski rywalizowali również uczestnicy wyścigu aquabike. W kategorii OPEN najlepszy okazał się Filip Zaborowski. 2. i 3. miejsce zajęli Karol Jopkiewicz oraz Jakub Kruczkowski.

Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Jadczak. Srebrny i brązowy medal zdobyły Edyta Mróz oraz Aleksandra Kieda.

Śliż i Dzieciątkowska najlepsi w paratriathlonie

W Białymstoku wyłoniono również mistrzów kraju w paratriathlonie. Wśród mężczyzn 1. miejsce zajął Adam Śliż. Podium uzupełnili Marcin Tumiel oraz Piotr Gołębiewski.

Start kobiet wygrała Marta Dzieciątkowska, która pokonała Mariannę Ludwiczak oraz Nataszę Jaworską.