Dlaczego JBL Triathlon Poznań nie zorganizuje MP na dystansie średnim?

W połowie czerwca w ramach zawodów JBL Triathlon Poznań miały odbyć się mistrzostwa Polski na dystansie średnim. Polski Związek Triathlonu ogłosił, że zawody odwołano. Po weekendzie rozpoczną się poszukiwania nowego organizatora. Czemu podjęto taką decyzję?

ZOBACZ TEŻ: Polscy triathloniści będą testować swoje możliwości w Państwowym Instytucie Badawczym. PZTri podpisało nową umowę 

Mistrzostwa Polski na dystansie średnim w triathlonie i aquabike nie odbędą się w Poznaniu w planowanym terminie. Takie informacje podał Polski Związek Triathlonu w swoim komunikacie. Skąd taka decyzja?

Zawody mistrzowskie w triathlonie i aquabike miały odbyć się w ramach JBL Triathlon Poznań 17-18 czerwca. Jak podaje PZTri, związek otrzymał jednak informacje, że całe zawody skrócono do zaledwie jednego dystansu. Będzie to 1/8 Ironman.

Organizator zaproponował jeszcze przeniesienie mistrzostw na imprezę JBL Triathlon Sieraków (27-28 maja). Związek uznał, że jest to sprzeczne z zasadami konkursu o organizację MP, a dodatkowo do zawodów pozostały zaledwie 3 tygodnie. To zdecydowanie za mało czasu.

Polski Związek Triathlonu będzie teraz poszukiwał nowego organizatora MP. Informacje o nowym konkursie pojawią się po weekendzie. Szczegóły pojawią się na stronie PZTri.

Czemu zawody JBL Triathlon Poznań to tylko jeden dystans?

Czemu w Poznaniu zawodnicy wystartują tylko na jednym dystansie? Chodzi o koszty organizacyjne zawodów. Uczestników i uczestniczek jest coraz mniej, a koszty nieustannie wzrastają. Stąd trudna decyzja o ich „okrojeniu”.

Obecny rok jest niezwykle trudny dla społeczności triathlonowej w Polsce. W minionych tygodniach kolejne imprezy były odwoływane. Przyczyny komunikowane przez organizatorów za każdym razem były podobne: ogromny wzrost kosztów organizacji, który nie dało się sfinansować z opłat wnoszonych przez malejącą liczbę zawodników i zawodniczek. Niestety także i nas dotknął problem zwielokrotnienia kosztów organizacyjnych – czytamy.

W związku z tym impreza będzie miała okrojony format. Odbędzie się 18 czerwca i potrwa jeden dzień. Organizatorzy proponują zawodnikom dystans 1/8 Ironman. Będzie także rywalizacja dzieci – Pho3nix Kids Triathlon. Zawodnikom zaoferowano kilka rozwiązań. Mogą między innymi zmienić zawody na JBL Triathlon Sieraków lub uzyskać zwrot środków. Więcej informacji w tym poście na Facebooku.

Co z nagrodami za poprzedni rok?

W zeszłym roku organizatorzy poinformowali, że łączna pula nagród tegorocznej 10. edycji JBL Triathlon Poznań wyniesie 241.400 złotych dla zawodników PRO. Teraz wszystkie środki zarezerwowane na nagrody przekazane będą na rozbudowę Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu.

W zaistniałej sytuacji Organizator podjął więc decyzję, że całość środków finansowych zarezerwowana na nagrody w Poznaniu zostanie przekazana na rozbudowę Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją – czytamy.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane