Polscy triathloniści będą testować swoje możliwości w Państwowym Instytucie Badawczym. PZTri podpisało nową umowę 

Polski Związek Triathlonu podpisał umowę z Państwowym Instytutem Badawczym. Zawodnicy kadry narodowej zyskają możliwość przeprowadzenia testów wydolnościowych. Jak zapowiadają organizacje to dopiero początek współpracy. 

ZOBACZ TEŻ: Medal Jana Stępniaka i świetny debiut Grzegorza Perzyńskiego. Polacy na Światowych Igrzyskach Osób po Transplantacji 

Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy to ośrodek badawczo-naukowy, który od ponad 40 lat jest partnerem naukowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, klubów sportowych, kadr narodowych i jednostek badawczych. Na mocy podpisanej umowy do partnerów instytutu dołączył Polski Związek Triathlonu. 

Testy kadry narodowej

W Instytucie Sportu przeprowadza się ponad 3000 badań sportowców rocznie. Z usług ośrodka skorzystają również członkowie kadry narodowej w triathlonie. Jak poinofmował Polski Związek Triathlonu, obie instytucje nawiązywały współpracę w ramach programu Talent ID. 

Na mocy umowy w Państwowym Instytucie Badawczym przeprowadzone zostaną testy wydolnościowe dla wybranych zawodników kadry narodowej w kategoriach wiekowych od młodzika do młodzieżowca. Badania obejmą: 

  • testy wydolnościowe na rowerze
  • testy wydolnościowe na biegu
  • badania psychologiczne
  • densytometryczne badanie składu ciała
  • badania siły izokinetycznej i siły dynamicznej
  • badania krwi
Źródło: Facebook

Długofalowa współpraca

Oprócz podpisanej umowy, jak informuje Polski Związek Triathlonu: PZTri wraz z Instytutem Sportu wspólnie złożyły projekt do programu „Wspieranie projektów naukowych w zakresie sportu wyczynowego w 2023 roku” pod nazwą „Ocena stanu zdrowotnego kości zawodniczek i zawodników w dyscyplinie triathlon” 

Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy zaznaczył natomiast, że organizacje są „w trakcie prac nad jeszcze szerszym zacieśnieniem współpracy”. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze