Mistrzostwa Polski na średnim dystansie odbędą się w Suszu!

Miesiąc temu Polski Związek Triathlonu ogłosił, że mistrzostwa polski na dystansie średnim nie odbędą w Poznaniu, jak pierwotnie planowano. Nowym organizatorem jest Susz Triathlon! Impreza odbędzie się 1 lipca.

Susz gościł będzie zawodników walczących w mistrzostwach Polski na dystansie średnim! Polski Związek Triathlonu ogłosił, że właśnie w „stolicy triathlonu” zawodnicy powalczą o medale. Podczas mistrzostw Polski na połówce (1,9 – 90 – 21,1 km) prowadzone będą kategorie Open oraz poszczególne kategorie wiekowe. Najlepsi zawodnicy otrzymają sloty na mistrzostwa Europy rozgrywane w Menen (Belgia). Ta impreza odbędzie się od 25 do 27 sierpnia.

Susz Triathlon 2023 to trzydniowa impreza zaplanowana na 30 czerwca do 2 lipca. W tym miejscu znajdziesz najnowsze informacje o zawodach.

Nie tylko połówka

W ramach Susz Triathlon rozegrane zostaną również mistrzostwa Polski w triathlonie w kategorii juniorskiej, U23 i Elity na dystansie sprinterskim.

W MP age group na dystansie sprinterskim (bez draftingu, 0,75 – 20 – 5 km) zawodnicy powalczą o sloty na mistrzostwa świata w Pontevedrze na dystansie sprinterskim i standard. Impreza odbędzie się w dniach 22 – 24 września.

Susz Triathlon to również:

  • Mistrzostwa Polski na dystansie sprint w Aquabike (0,75 – 20 km)
  • Mistrzostwa Polski na dystansie średnim w Aquabike (1,9 – 90 km), gdzie zdobyć można będzie slota do ME age-group w Menen
  • Puchar Polski w triathlonie dla młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim
  • Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w kategorii żak, młodzik, junior młodszy oraz Age-Group, a także ogólnopolskie zawody aquathlonowe dla dzieci.

Dla żaków, młodzików i juniorów oraz juniorów młodszych zawody w Suszu będą zakończeniem cyklu Grand Prix w aquathlonie. Z kolei age-grouperzy będą mogli zdobyć slota na ME w aquathlonie, które odbędą się we wspomnianym Menen.

Dlaczego MP zostały przeniesione?

Pierwotnie mistrzostwa Polski na dystansie średnim miały odbyć się w Poznaniu w dniach 17-18 czerwca. Polski Związek Triathlonu otrzymał informacje, że zawody skrócono do jednego dystansu, którym jest 1/8 Ironman. Pojawiła się propozycja rozegrania imprezy mistrzowskiej w Sierakowie, ale związek podkreślił, że byłoby to sprzeczne z zasadami rozgrywania konkursu na organizację MP. Dodatkowo do tych zawodów pozostawały tylko 3 tygodnie.

Czemu zawody w Poznaniu to tylko jeden dystans? Organizatorzy podkreślali, że chodziło o ogromny wzrost kosztów całej imprezy.

– Przyczyny komunikowane przez organizatorów za każdym razem były podobne: ogromny wzrost kosztów organizacji, który nie dało się sfinansować z opłat wnoszonych przez malejącą liczbę zawodników i zawodniczek. Niestety także i nas dotknął problem zwielokrotnienia kosztów organizacyjnych – czytaliśmy.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego JBL Triathlon Poznań nie zorganizuje MP na dystansie średnim?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze