Mistrzostwa Polski w cross duathlonie już za miesiąc!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie zaprasza na Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie, które odbędą się 27 kwietnia. O medale w dyscyplinie, która składa się z: biegu, jazdy na rowerze górskim oraz biegu powalczą panie i panowie w następujących kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, elita oraz weteran. W kategorii młodzik i junior młodszy zawodnicy rywalizować będą na dystansie 2 km biegu – 6,6 km jazdy na rowerze – 1 km biegu. Kategorie od juniora w górę zmierzą się z następującym dystansem: 6 km biegu – 26,4 km jazdy na rowerze – 3 km biegu. Dla początkujących organizatorzy przygotowali dodatkowy start, Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa na dystansie 2 km biegu – 19,8 km jazdy na rowerze – 1 km biegu.

Aby wystartować w Dzierżoniowie, wystarczy wysłać na e-mail organizatora kartę zgłoszeniową oraz wpłacić wpisowe: młodzicy i juniorzy – 15 zł, pozostali – 30 zł.

Najlepsi duathloniści w Polsce nagrodzeni zostaną: pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Najszybsi młodzieżowcy i seniorzy otrzymają także nagrody finansowe. W poprzednim roku zawodnicy walczyli nie tylko z rywalami i trasą, ale z upałem i porywistym wiatrem. Wśród seniorów złoto zdobył Krzysztof Augustyniak. Srebro przypadło, Filipowi Przymusińskiemu, a na najniższym miejscu podium stanął Marcin Ławicki. Wśród kobiet bezapelacyjnie najlepsza była Katarzyna Jędryszek z Częstochowy, która prowadziła niezagrożona od startu do mety. Drugie miejsce zajęła najlepsza juniorka zawodów Magdalena Wiśniewska. Brąz w seniorkach przypadł Annie Jakubowskiej, która „zgarnęła” także srebro w kategorii juniorek. Czwarta w seniorkach na metę dotarła Beata Silska.

 

plakat Crossduathlon_2013

 

 

Relacja oraz galeria z poprzedniej edycji dostępne są tutaj.

 

KARTA ZGOSZENIOWA

 

REGULAMIN

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze