Mistrzostwa świata IRONMAN Nicea: Z kim rywalizować będzie Robert Wilkowiecki?

Kto sięgnie po pierwszy w historii tytuł mistrzostw świata IRONMAN rozgrywanych we francuskiej Nicei? Do rywalizacji staną największe nazwiska światowego triathlonu. 

ZOBACZ TEŻ: Mistrzostwa świata IRONMAN Nicea 2023 – pytania i odpowiedzi

Już 10 września po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata IRONMAN odbędą się w nowym, rotacyjnym formacie. W tegorocznej edycji, podzielonej na dwie lokalizacje mężczyźni będą ścigać się we Francji w Nicei. Kogo zobaczymy na starcie?

Mistrzostwa świata IRONMAN Nicea – lista startowa

Na liście startowej mistrzostw świata IRONMAN Nicea 2023 w kategorii PRO znajduje się ponad 50 nazwisk najlepszych zawodników z całego świata. Oczy polskich kibiców skierowane będą przede wszystkim na Roberta Wilkowieckiego. 

Polak rywalizować będzie m.in. z legendą triathlonu Janem Frondeo. Dla Niemca zawody w Nicei będą tzw. last dance. Według zapowiedzi sezon 2023 ma być ostatnim przed rezygnacją z występów jako profesjonalista. Kolejnym zasłużonym w triathlonie reprezentantem Niemiec będzie Patric Lange

Na starcie zamelduje się głodny ścigania Sam Laidlow. Wicemistrz świata IRONMAN z 2022 roku w sezonie 2023 mierzył się ze sporymi kłopotami zdrowotnymi. W rozgrywanym niedawno PTO Asian Open, które miało być jego powrotem do rywalizacji na najwyższym poziomie, Laidlow musiał zejść z trasy ze względu na złe samopoczucie. 

Na mistrzostwach świata IRONMAN w Nicei wystąpią również: Leon Chevalier, Joe Skipper, Cameron Wurf, Magnus Ditlev, Clement Mignon, Denis Chevrot czy Matt Hanson. 

Źródło: Triathlon Today

Kogo zabraknie?

Jednym z największych nieobecnych zawodów we Francji jest Max Neumann. Australijczyk, który w maju wygrał PTO European Open, nie wziął udziału w żadnym następnym wyścigu z serii PTO. Dla większości oznaczało to, że Neumann szykuje formę na Niceę. Pod koniec sierpnia okazało się jednak, że triathlonista walczy z kontuzją. Początkowo wydawała się ona drobnostką, jednak „przerodziła się w duży problem”. 

Oprócz tego na starcie mistrzostw świata IRONMAN zabraknie słynnego duetu, norweskiego pociągu Kristiana Blummenfelta i Gustava Idena. Blu przygotowujący się do igrzysk olimpijskich Paryż 2024 zrezygnował z kolejnego startu, po tym, jak w ciągu zaledwie kilku dni zaliczył udział na wydarzeniu testowym w Paryżu, PTO Asian Open i mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 w Lahti. 

Dla Idena sezon 2023 był jednym z najtrudniejszych w jego dotychczasowej karierze. Norweg mierzył się z problemami z powrotem do mocnego ścigania po śmierci matki. Ostatnim z nieudanych występów był PTO Asian Open. Norweg upadł na rowerze i zszedł z trasy. Po zawodach przyznał, że nie miał siły, by kontynuować. Na kilka dni przed mistrzostwami świata ogłosił zakończenie sezonu. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze