Mistrzostwa świata w e-triathlonie. Gdzie śledzić rywalizację?

Już w ten weekend triathloniści z całego świata rywalizować będą o tytuły mistrzowskie. Kto weźmie udział w Supertri E World Triathlon Championship powered by Zwift? Gdzie obejrzeć wyścigi?

ZOBACZ TEŻ: Kacper Stępniak w T100 Singapur. Gdzie oglądać wyścig?

Supertri E World Triathlon Championship powered by Zwift zostało ogłoszone podczas olimpijskiego tygodnia e-sportu. Sportowcy o tytuły mistrzów świata rywalizować będą 13 kwietnia 2024 roku w Londynie w Aquatics Centre – kompleksie znajdującym się w parku olimpijskim w Londynie, zbudowanym na potrzeby igrzysk z 2012 roku. 

Wydarzenie zastąpi dotychczasowe wyścigi z serii Arena Games. Oznacza to likwidację etapowego systemu zawodów. Triathloniści nie będą ścigać się w różnych lokalizacjach, zmierzając do finału, tylko od razu spotkają się na dedykowanym wydarzeniu, będącym mistrzostwami świata. 

Jak wygląda rywalizacja?

Na starcie zawodów w Londynie zamelduje się blisko 60 zawodników PRO z całego świata. Rano przeprowadzone zostaną eliminacje, które wyłonią dziesięciu finalistów i dziesięć finalistek. Najlepszych dwudziestu sportowców rywalizować będzie wieczorem o tytuł mistrza i mistrzyni świata supertri E World Triathlon Championship powered by Zwift.

Eliminacje podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy obejmuje regularny wyścig pływanie (w basenie), rower (na trenażerze) oraz bieg (na bieżni). Drugi z etapów ma format tzw. pościgu, który polegać będzie na startowaniu zawodników według straty sekundowej do zwycięzcy etapu pierwszego. 

Finał odbędzie się na pełnym formacie supertri E World Triathlon Championship: pływanie – rower – bieg // bieg – rower – pływanie // pływanie – rower – bieg. 

Oprócz wyłonienia mistrza i mistrzyni świata triathloniści rywalizować będą o punkty w rankingu World Triathlon. 

Źródło: Triathlete

E World Triathlon Championship – lista startowa

Chociaż wydarzenia Arena Games w ubiegłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem, wydaje się, że tegoroczny wyścig nie przyciągnął aż taki dużej uwagi topowych zawodników. Wynika to zapewne z faktu, że część z nich skupia się już w pełni na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Oprócz tego, w ten sam weekend odbywają się zawody T100 Miami. 

W wyścigu kobiet na starcie pojawią się m.in. Vicky Holland, Cassandre Beaugrand czy Katie Zafers. Wśród mężczyzn z numerem jeden wystartuje Simon Henseleit. Oprócz tego na starcie pojawią się m.in. Max Stapley, Chase McQueen, Samuel, Dickinson czy Hugo Milner. 

W tegorocznej edycji zawodów łączna pula nagród wynosi 57 100 dolarów. Mistrz oraz mistrzyni świata mogą liczyć na wypłatę w wysokości 7 500 dolarów. Kolejni zawodnicy na podium zarobią 6000 i 4500 dolarów. 

Pełna lista startowa dostępna jest tutaj

Gdzie oglądać?

Supertri E World Triathlon Championship oglądać można na żywo na oficjalnej stronie wydarzenia lub kanale YouTube

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze