Bez pływania nie byłoby triathlonu!

Każdy zawodnik, nawet ten najbardziej początkujący, wie jak ważną, wręcz kluczową rolę na dystansie od sprintu do olimpijki, odgrywa pływanie. I jak potwierdzają często sami triathloniści, to pływanie sprawia im najwięcej trudności, zarówno podczas treningów, jak również w tym wyjątkowym dniu.  A warto dodać, że często to właśnie od przygody z wodą zawodnicy zaczynają swoje triatlonowe przygody… Tym bardziej cieszy tak liczny udział zawodników w XIII Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Sportowych, który odbędzie się już 29 kwietnia 2016 roku. 

 

Jest to naprawdę wyjątkowe wydarzenie sportowe również w kontekście popularyzacji triathlonu. 120 zawodników, trenujących na co dzień w klubach sportowych na terenie Mazowsza, będzie już po raz piąty rywalizować w pięciu kategoriach (styl dowolny, motylkowy, klasyczny, grzbietowy, klasyczny, sztafeta). Jest to inicjatywa, która zasługuje na szczególną uwagę, bowiem sami zawodnicy są wyjątkowi i nietuzinkowi… Ci młodzi sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną podejmują wysiłek współzawodnictwa w dyscyplinie wymagającej regularnych i technicznych treningów. Dla wielu z nich jest to pierwszy krok w przygotowaniach do triathlonu.. Przygoda z wodą podczas tych zawodów jest początkowym etapem, dzięki któremu zawodnicy zyskują pewność siebie i wiarę we własne możliwości.. A przecież to jest właśnie kluczem do sukcesu w zawodach triathlonowych… Bo jak wszyscy wiemy, to nie żelazne zdrowe, cudownie drogi i nieziemsko techniczny sprzęt pozwoli nam ujrzeć upragniony napis 'Meta’.

 

DSC 9984

 

To upór, regularna praca i wiara we własne siły. Dzięki takim wydarzeniom jak kwietniowy Miting triathlon zyskuje nową ludzką twarz. Nie jest to już hermetyczna dyscyplina sportowa dostępna jedynie dla najtwardszych wybrańców. Triathlon to sport dla każdego z nas, czego dowodzą ci młodzi pływacy. Niewątpliwie celem imprezy jest również popularyzacja pływania w środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz integracja i popularyzacja idei Olimpiad Specjalnych na terenie województwa mazowieckiego.  Ceremonia otwarcia mityngu odbędzie się o godz. 10:00 na pływalni „Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Te szczególne zawody zasługują na nasze szczególne wsparcie!

 

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz Waltz. Organizatorem  Mityngu jest Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Mazowieckie. Od pięciu lat współorganizatorami mityngu są: Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie oraz działające przy nim Stowarzyszenie Przyjaciół ZSS nr 85 „PARASOL”. Mityng współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.

 

DSC 0210

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,036FaniLubię
1,134ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X