Mityng pływacki w drodze do triathlonu

Pływanie – pierwsza konkurencja w triathlonie! Większość zawodników właśnie z nią ma najwięcej problemów. Środowisko triathlonistów, chyba na całym świecie, jest podzielone w kwestii tego, ile czasu poświęcać na pływanie w treningu triathlonowym. Faktem jest, że od pływania się zaczyna i coraz więcej ludzi w Polsce zaczyna uprawiać tę dyscyplinę sportu. Wielokrotnie jest to również pierwszy krok do triathlonu, jak w przypadku osób, które już za dwa dni wezmą udział w XII Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Sportowych. 15 maja 2015 roku na pływalni „Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7 w Warszawie odbędą się zawody, w których udział weźmie 120 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Na co dzień trenują w klubach Olimpiad Specjalnych na terenie Mazowsza.  Celem imprezy jest popularyzacja pływania w środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną, oraz podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych podczas systematycznych treningów w klubach. Zawody służą również integracji i popularyzacji idei Olimpiad Specjalnych na terenie województwa mazowieckiego. Ceremonia otwarcia mityngu odbędzie się o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

 

mityng1

    Mamy nadzieję, że rozpowszechnianie sportu wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną zachęci do udziału i coraz większych wyzwań w zawodach triatlonowych, odbywających się w ramach idei integracji ze środowiskiem sprawnych zawodników. To sportowe wydarzenie ma również na celu pokazanie, że triathlon jest dyscypliną powszechnie dostępną i możliwą do uprawiania dla większości z nas – bez względu na rodzaj naszych ograniczeń.

 

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz Waltz. Organizatorem  Mityngu jest Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Mazowieckie. Od czterech lat współorganizatorami mityngu są: Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie oraz działające przy nim Stowarzyszenie Przyjaciół ZSS nr 85 „PARASOL”. Mityng współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.

 

mityng2

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Łał, na 100% pojawię się, nie żeby brać udział, ale żeby pooglądać. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze