Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych: Polacy na 8. miejscu w wyścigu sztafet 

Ostatnim dniem rywalizacji w ramach mistrzostw Europy Juniorów Młodszych była rywalizacja sztafet. Po dobrym wyścigu naszych reprezentantów, polska sztafeta zameldowała się na mecie na 8. pozycji. 

ZOBACZ TEŻ: Mark Allen kontra Tim Don: Triathlonowe legendy w sporze o „norweską metodę”

Ostatni dzień rywalizacji

Europe Triathlon Youth Championships Festival Banyoles, czyli mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w triathlonie rozpoczęły się w czwartek 20 lipca startami półfinałowymi, które pozwalały dziewięciu najlepszym zawodnikom z każdej z trzech grup zakwalifikować się do piątkowego finału.

W piątkowym finale A (miejsca w TOP30) wystartowało trzech reprezentantów Polski: Jakub Suchan, Zofia Rosin i Joanna Pietruszyńska. W finale B (miejsca od TOP30) udział wzięli: Martyna Gajda, Kacper Serwiński i Jakub Maliszewski.

ZOBACZ TEŻ: Młodzieżowe mistrzostwa Europy – Polacy w TOP20 

Ostatnim dniem rywalizacji była rywalizacja sztafet mieszanych. 

W sztafecie reprezentacji Polski wystąpili: Jakub Suchan, Zofia Rosin, Kacper Serwiński i Joanna Pietruszyńska. Oprócz tego Jakub Maliszewski wziął udział w wyścigach sztafet jako reprezentant Teamu Europe. 

Ostatecznie Polska sztafeta zajęła 8. miejsce w rywalizacji, a drużyna, w której występował Jakub Maliszewski, jako sztafeta złożona z zawodników z różnych krajów nie była uwzględniona w klasyfikacji.

*Wyniki według oficjalnych rezultatów zmieszonych na stronie World Triathlon. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze