Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych – Polacy w TOP20 

W finale mistrzostw Europy Juniorów Młodszych zameldowało się sześciu reprezentantów Polski. Trzech z nich wystartowało w finale A, walcząc o najwyższe pozycje. Jak sobie poradzili?

ZOBACZ TEŻ: Młodzieżowe mistrzostwa Europy – Polacy w finale: „Będzie prawdziwa walka”

Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych – starty Polaków

Europe Triathlon Youth Championships Festival Banyoles, czyli mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w triathlonie rozpoczęły się w czwartek 20 lipca startami półfinałowymi, które pozwalały dziewięciu najlepszym zawodnikom z każdej z trzech grup półfinałowych zakwalifikować się do piątkowego finału. 

Ostatecznie do finału A, czyli startu, w którym zawodnicy walczą o miejsca w TOP30, awansowali Jakub Suchan, Zofia Rosin i Joanna Pietruszyńska. W finale B (miejsca od TOP30) wzięli udział Kacper Serwiński, Jakub Maliszewski oraz Martyna Gajda. 

Ostatecznie w hiszpańskim Banyoles Jakub Suchan z czasem 00:20:36 zajął 19. miejsce. W finale B 3. miejsce zajął Kacper Serwiński (33. miejsce w ogólnej klasyfikacji), a Jakub Maliszewski ulokował się na 22. pozycji (52. miejsce ogólnej klasyfikacji). 

Pośród reprezentantek Polski najlepiej poradziła sobie Joanna Pietruszyńska, która na mecie zameldowała się na 18. pozycji z czasem 00:23:08. 21. miejsce zajęła Zofia Rosin, a Martyna Gajda startująca w finale B zajęła 2. miejsce (30. miejsce klasyfikacji ogólnej). 

Źródło: Polski Triathlon
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane