Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych – Polacy w finale: „Będzie prawdziwa walka”

Sześciu Polaków wystartuje w dzisiejszych finałach Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w triathlonie rozgrywanych w hiszpańskim Banyoles. Trzech z nich rywalizować będzie o najwyższe pozycje. 

ZOBACZ TEŻ: Młodzieżowe mistrzostwa Europy w triathlonie – Polacy meldują się na starcie

Europe Triathlon Youth Championships Festival Banyoles, czyli Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych  w triathlonie to zawody rozgrywane w dniach 19.07-22.07 w hiszpańskiej miejscowości Banyoles. Impreza ropozczęla się w czwartek 20 lipca wyścigami półfinałowymi na dystansie 300 m pływania, 6.6 jazdy na rowrze i 1.6 km biegu. 

Zawodnicy podzielni zostali na trzy trzydziestoosobowe grupy półfinałowe (mężczyzn i kobiet). Z każdej z nich do piątkowych finałów kwalifikację uzyskało dziewięciu najlepszych zawodników oraz trzy osoby z najlepszymi czasami. 

Finały podzielone zostały na dwa starty: finał A oraz finał B. Zawodnicy, którym udało zameldować się do finału A, rywalizować będą o najwyższe pozycje. Triathloniści startujący w finale B, walczyć będą o miejsca od top30.

Polskę reprezentowali: Jakub Suchan, Kacper Serwiński, Jakub Maliszewski, Martyna Gajda, Zofia Rosin oraz Joanna Pietruszyńska. 

Jakub Suchan w finale

O godzinie 19:00 jako pierwsi wystartowali mężczyźni. W pierwszej z trzech grup rywalizował Kacper Serwiński, który jak informował Polski Związek Triathlonu z wody wyszedł: „z lekką stratą do głównej grupy”. Niestety ostatecznie Serwińskiemu zabrakło czterech pozycji, aby zameldować się w finale A i zmagania zakończył na 13. pozycji z czasem 00:21:24

Poza najlepszą dziewiątką znalazł się również Jakub Maliszewski, który ulokował się na 19. miejscu. Najlepiej z reprezentantów Polski poradził sobie Jakub Suchan, który zajął 6. miejsce, tym samym kwalifikując się do finału A. 

5. miejsce Pietruszyńskiej i dobry czas Rosin

Godzinę po starcie mężczyzn rywalizację rozpoczęły kobiety. Dzięki dobrym występom, aż dwie reprezentantki Polski wystartują w dzisiejszym finale A i rywalizować będą o najwyższe pozycje. 

Joanna Pietruszyńska z czasem 00:23:27 zajęła 5. miejsce w starcie półfinałowym, zdobywając kwalifikację. Zofia Rosin na mecie zameldowała się zaledwie dwie pozycje za najlepszą dziewiątką. Polka weszła jednak do finału A jako tzw. lucky loser – zawodniczka, która uzyskała najlepszy czas z pozostałych triathlonistek, którym nie udało się zająć pozycji w top9. 

Martyna Gajda rywalizację w Banyoles zakończyła na 13. miejscu. 

„Będzie prawdziwa walka”

Dzisiejszy finał A rozpocznie się o 19:00 startem mężczyzn (Jakub Suchan). 5 minut później przewidziany został start finału B (Kacper Serwiński, Jakub Maliszewski).

Kobiety do rywalizacji przystąpią godzinę później – 20:00 finał A (Zofia Rosin, Joanna Pietruszyńska), 20:05 finał B (Martyna Gajda).

Będzie prawdziwa walka – zapowiedziała  na swoim instagramie Zofia Rosin. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko super, Polacy fajnie, ale Przymus na litosc Boską, móglbyś trochę zrzucić tych kg, ileż można jeść chipsow i pić piwsko. Kochany Przymusku taki byłeś wycieniowany na starcie w 2007 w Kedzierzynie Koźlu a teraz co??????

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze