MP w Rumi – zwycięstwo mimo pomyłki w strefie zmian

Wczoraj w Rumi podczas mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim rywalizowali również młodzicy i młodziczki, a także juniorzy i juniorki młodsze. Jak przebiegały wyścigi w tych grupach wiekowych i kto zdobył medale?

W niedzielę jako pierwsi na trasę mistrzostw Polski w Rumi wyruszyli age grouperzy, pośród których w OPEN najlepsze czasy zanotowali Tomasz Słupik i Sandra Kopiczko. Później do ścigania ruszyli młodzicy i tutaj walka o medale była równie emocjonująca!

ZOBACZ TEŻ: Mistrzostwa Polski w duathlonie: Nie ma mocnych na Martę Łagownik

Złoto pomimo pomyłki w strefie zmian

W wyścigu o mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek rywalizacja rozpoczynała się od 1,25 km biegu. Młodych zawodników czekało następnie 5,6 km na rowerze, a całość kończył drugi bieg, tym razem na 500 metrów.

W rywalizacji młodzików od początku w czołówce było dość ciasno. W drugiej części dystansu na prowadzenie wyszedł Allan Artwik-Sieroń i nie oddał już liderowania. Zawodnik miał trochę problemów na trasie, bo w strefie zmian pobiegł z rowerem w złą stronę. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu złotego medalu. Na podium stanęli również Igor Wereszczyński i Dawid Janus.

TOP3 mistrzostw Polski w duathlonie – młodzicy:

 1. Allan Artwik-Sieroń – 17:06
 2. Igor Wereszczyński – 17:25
 3. Dawid Janus – 17:28

Wśród młodziczek dominowały dwie zawodniczki klubu UKS Lusowo. Alicja Gurdziołek i Matylda Jóźwiak dobiegły na metę, mając minutę przewagi nad kolejną rywalką. Gurdziołek zdobyła złoty medal przekraczając linię mety o dwie sekundy przed Jóźwiak. Na 3. miejscu Natalia Salińska.

TOP3 mistrzostw Polski w duathlonie – młodziczki:

 1. Alicja Gurdziołek – 18:31
 2. Matylda Jóźwiak – 18:33
 3. Natalia Salińska – 19:36

Wszystkie wyniki młodzików znajdziesz w tym miejscu.

fot. Przemysław Świderski

Przyjechał po wygraną

W wyścigu juniorów na początku kilku zawodników biegło razem. Jakub Maliszewski zakończył jazdę na rowerze jako pierwszy, ale podczas drugiego biegu doskonałym wynikiem poniżej 4 minut popisał się Jakub Suchan. Zawodnik dotarł na metę jako pierwszy, a po wyścigu mówił, że sprawdziła się jego strategia, bo zamierzał przyspieszyć w części biegowej. Dodał też, że przyjechał po wygraną. Teraz będzie przygotowywał się do mistrzostw Europy.

Na 2. miejscy uplasował się Kacper Serwiński. Jakub Maliszewski zdobył brąz.

TOP3 mistrzostw Polski w duathlonie – juniorzy młodsi:

 1. Jakub Suchan – 30:14
 2. Kacper Serwiński – 30:21
 3. Jakub Maliszewski – 30:26

Pośród juniorek na 1. miejscu rywalizację zakończyła Yeva Soroka. Zawodniczka wyprzedziła o kilkadziesiąt sekund Martynę Gajdę. Na 3. miejscu uplasowała się Hanna Foltyniewicz. Dodajmy jednak, że Yeva Soroka nie ma polskiego obywatelstwa, a więc nie zdobyła medalu mistrzostw Polski.

Oznacza to, że Martyna Gajda zdobyła złoty medal. Hanna Foltyniewicz i Zofia Rosin również na podium mistrzostw!

TOP3 mistrzostw Polski w duathlonie – juniorki młodsze:

 1. Martyna Gajda – 34:50
 2. Hanna Foltyniewicz – 34:51
 3. Zofia Rosin – 34:53

Wszystkie wyniki juniorów młodszych pod tym linkiem.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze