Polacy z medalami na MŚ Age Group w Montrealu

W Montrealu trwa weekend z World Triathlon Championship Series. Częścią tych zawodów są mistrzostwa świata Age Group, w których startowali Polacy. Dwoje naszych zawodników zajęło miejsca na podium. Zobaczmy, kto w polskiej ekipie cieszy się dziś z medalu.

Na mistrzostwach świata Age Group w Montrealu Polskę reprezentowało siedmioro zawodników: Sandra Kopiczko, Monika Szorek-Heitzman, Monika Małecka, Grzegorz Zgliczyński, Krystian Czajka, Marcin Michalewicz oraz Adam Proń.

Dwa medale dla Polaków

Złoto wywalczył Grzegorz Zgliczyński. Polak pokonał trasę sprintu w czasie 01:04:33.

Grzegorz Zgliczyński na podium MŚ Age Group w Montrealu

Srebrny medal w kategorii K-25 zdobyła wicemistrzyni Europy z Olsztyna Sandra Kopiczko. Czas naszej zawodniczki to 01:08:46.

Sandra Kopiczko na podium MŚ Age Group w Montrealu

10. miejsce w K-35 zajęła Monika Szorek-Heitzman (01:15:31). W M-40 na 12. pozycji wyścig ukończył Krystian Czajka (01:08:42). Monika Małecka zakończyła zmagania w K-30 na 18. miejscu (01:16:25). W M-35 23. był Marcin Michalewicz (01:08:05). Adam Proń zajął 47. miejsce w M-45 (01:13:29).