MŚ Ibiza – dobry występ Zgliczyńskiego, pech Chrzanowskiego

Na Ibizie trwają Mistrzostwa Świata World Triathlon 2023. Wczoraj elita, juniorzy i zawodnicy age group ścigali się o medale MŚ w crosstriathlonie. Polskę reprezentowała trójka zawodników. Jak sobie poradzili?

Pośród ośmiu zawodników, którzy rywalizowali w kategorii U23 mężczyzn mieliśmy Jana Chrzanowskiego. Nasz zawodnik miał jednak bardzo dużego pecha. Jazda na rowerze zakończyła się kapciem. Jan nie ukrywał rozczarowania.

Kiepski moment na zły dzień. Moje pierwsze DNF stało się faktem. Nie da się nawet opisać, jakie to okropne uczucie, że nie udało się ukończyć wyścigu. Od moich początków w triathlonie nigdy nie miałem kapcia – pierwszy musiał się niestety zdarzyć podczas wyścigu. Gratulacje dla chłopaków z przodu, ścigaliście się niesamowicie – napisał Polak.

Dobry występ Zgliczyńskiego

Kilka dni temu Grzegorz Zgliczyński dołożył do swojej kolekcji medalowej złoto w aquathlonie. Polak wygrał rywalizację w swojej grupie wiekowej mistrzostw świata. Wczoraj był jednym z zawodników startujących w rywalizacji cross triathlonowej w grupie M55-59.

Sukcesu z aquathlonu nie udało się powtórzyć, ale Zgliczyński może być zadowolony. Uplasował się bowiem na 10. miejscu w grupie 32. zawodników. Rywalizację zakończył z czasem 02:09:25. Jest dobry wynik, biorąc pod uwagę okoliczności ścigania doświadczonego zawodnika. Wczoraj zaliczył aż 3 wywrotki – musiał też 4 razy poprawiać łańcuch!

Zawody wygrał Gerald Will z Austrii (01:57:19). Na drugim miejscu uplasował się David Gandon, który stracił kilkanaście sekund. Trzecie miejsce zajął Massimiliano Donati, który przybiegł na metę 2 minuty później.

Emilia Domańska tuż poza TOP10

W rywalizacji age-grouperek K40-44 przyglądaliśmy się występowi Emilii Domańskiej. Polce zabrakło kilku minut do czołowej dziesiątki rywalizacji. Trasę crosstriathlonowych mistrzostw świata pokonała w czasie 03:04:22, co dało jej 11. miejsce. Wygrała Carole Perrot, która zupełnie zdominowała cały wyścig. Jej czas to 02:05:30.

To jeszcze nie koniec emocji związanych z mistrzostwami świata na Ibizie. Już jutro rozegrane zostaną niezwykle ciekawe MŚ na dystansie długim (3 km pływania/ 116 km roweru / 30 km biegu). W tej rywalizacji będziemy mieli 9 reprezentantów Polski age-group, a w wyścigu Elity udział weźmie Kacper Stępniak.