MŚ Ironman Hawaje i MŚ Ironman 70.3 odwołane z 2020 roku

1

Z powodu pandemii COVID-19 Ironman przełożył Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii i MŚ Ironman 70.3 w Nowej Zelandii.

Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach odbędą się 6 lutego 2021 r. Zawody wracają tym samym do pierwotnego miesiąca, w którym 42 lata temu po raz pierwszy rozegrano wyścig. Podobnie jak w 1982 roku, w ciągu jednego roku (luty i październik 2021 roku) odbędą się dwie edycje Mistrzostw Świata IRONMAN! 

Nowy termin Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 nie został jeszcze ustalony.

IRONMAN poinformował, że uważnie monitorował sytuację i słuchał rekomendacji władz na Hawajach i w Nowej Zelandii dotyczących masowych zgromadzeń, ograniczeń w ruchu granicznym i podróży. Na tej podstawie podjęto decyzję o przełożeniu obu imprez.

“Na podstawie tych okoliczności, na które nie mamy wpływu, w połączeniu z chęcią zapewnienia sportowcom jak najdłuższego czasu na przygotowania, stało się oczywiste, że mistrzostwa świata nie mogą odbyć się zgodnie z planem w październiku i listopadzie” – czytamy w komunikacie.

W związku z ciągłym oddziaływaniem COVID-19, okno kwalifikacyjne na Mistrzostw Świata IRONMAN w 2021 roku zostało przedłużone.

Mistrzostwa Świata IRONMAN to najważniejsze wydarzenie w świecie triathlonu długodystansowego.  Do Kailua-Kona na Hawajach przyjeżdżają sportowcy z całego świata. Każdego roku ponad 94 tysiące triathlonistów i triathlonistek walczy o sloty na Mistrzostwach Świata IRONMAN, a w dniu wyścigu na linii startu staje około 2,500 zawodników.

Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 zyskują na randze i popularności od momentu ich powstania w 2006 roku. Na mapie zawodów popularnej połówki spod znaku M z kropką jest już ponad 100 imprez. Każdego roku ponad 200 tys. sportowców startuje w zawodach na całym świecie, a ostatecznie ponad 5 tys. sportowców rywalizuje w MŚ.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

1 KOMENTARZ

  1. Mysle , ze Kona w lutym to takie pobozne zyczenie ze strony IM .
    Biorac po uwage to co dzieje sie obecnie w USA odnosnie pandemii , czarno to widze
    Odnosnie okna kwalifikacyjnego , wlasnie dostalem info od IM Canada mowiace o przelozeniu zawodow z 30 sierpnia 2020 na rok przyszly.
    Juz teraz to okno zmienia sie w malenkie okieneczko .
    W Toronto wszystkie imprezy masowe powyzej 2000 uczestnikow sa odwolane do 30 pazdziernika .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here