MŚ IRONMAN – Magdalena Lenz z tytułem mistrzyni świata!

Kilkanaście Polek wystartowało wczoraj podczas mistrzostw świata IRONMAN na Hawajach. Jedną z nich była Magdalena Lenz. Zawodniczka poradziła sobie wspaniale i została mistrzynią świata w swoim debiutanckim starcie!

Z dużą uwagą śledziliśmy poczynania polskich zawodniczek podczas MŚ IRONMAN na Hawajach. Osiemnaście Polek stanęło wczoraj na linii startu. Jedną z nich była Magdalena Lenz, dla której był to debiut w imprezie takiej rangi. Polka swojego slota wywalczyła kilka miesięcy temu podczas zawodów IRONMAN w Klagenfurcie, gdzie zajęła 1. miejsce z czasem 09:42:13.

Zawodniczka podkreślała, że nie wybiera się na Hawaje w celach turystycznych, ale chce pokazać z jak najlepszej strony. Nie mówiła jednak o żadnym konkretnym miejscu.

Przede wszystkim chcę zrobić wszystko najlepiej jak potrafię i dobrze się bawić. W takim wypadku na pewno będę z siebie zadowolona i sprawi mi to dużą radość. Jak zawsze nastawiam się na walkę i rywalizację na wysokim poziomie, ale nie będę zakładać na ten start konkretnego celu i oczekiwań. Biorę pod uwagę specyfikę zawodów i panujące tam warunki – mówiła w wywiadzie dla Akademii Triathlonu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Magda Lenz (@tri.fast.tri.furious)

Droga do mistrzostwa świata

Początkowe 3,8 km trasy, czyli pływanie, pokonała z czasem 01:04:17. Dawało jej to pozycję w czwartej dziesiątce, ale bardzo szybko przesuwała się w klasyfikacji. Już po 40 kilometrach na trasie rowerowej była w TOP10!

Polka ani na chwilę nie zwalniała tempa. Po 80 kilometrach awansowała na 4. miejsce w klasyfikacji AG i miała niewielką stratę do czołowej trójki. Później przesunęła się na 3. miejsce.

Magda jechała w grupie z Cindy Friebel, którą wyprzedziła na kilkadziesiąt kilometrów przed końcem części rowerowej. Niemka jednak jako pierwsza dojechała do T2 mając w tym momencie czas 06:11:36. Lenz miała nieco ponad minutę straty – jej czas wynosił 06:13:05.

Wspaniały bieg i największy sukces w karierze!

Polka bardzo szybko zniwelowała swoją stratę do Friebel i w okolicach 9 kilometra znalazła się przed swoją rywalką. Jedyną rywalką, która próbowała tutaj gonić Lenz była Marlene de Boer, która starała się nie tracić wiele do naszej zawodniczki. Przewaga Polki jednak bardzo szybko rosła!

Ostatecznie Magda do końca biegła już sama. Pokonała maratońską trasę w czasie 03:13:14, a na mecie znalazła się z czasem 09:37:29 wygrywając w kategorii F30-34!

Na 2. miejscu uplasowała się Henrike Gruber z czasem 09:40:14 (wygrała w kat. K25-29). TOP3 Open uzupełniła Anamarie Striehlow z czasem 09:42.17.

W swoim debiucie na Konie Magdalena Lenz została najszybszą amatorką OPEN, a także mistrzynią świata AG K30-34. Wielkie gratulacje!

Dziękuję za kciuki i wsparcie – pisała w mediach społecznościowych!