Nagrody imienia Erin Baker i Davida Scotta dla MVP Collins CUP

Daniela Ryf oraz Kristian Blummenfelt otrzymali od Professional Triathletes Organisation (PTO) tytuł najbardziej wartościowych zawodników (MVP) Collins CUP 2022. 

Oboje przed zawodami rozgrywanymi w słowackim Samorin byli numerami jeden rankingu żeńskiego i męskiego PTO. Rok temu Daniela Ryf wypadła bardzo słabo na Collins CUP – indywidualnie uzyskała drugi najgorszy czas. Blummenfelt nie startował.

W tym roku Norweg zadebiutował w Collins CUP i od razu uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich uczestników. Szwajcarka była najszybsza wśród kobiet.

ZOBACZ TEŻ: Kristian Blummenfelt poza zasięgiem rywali na Collins CUP [Wyniki indywidualne]

Nagrody imienia Erin Baker i Davida Scotta dla Danieli Ryf i Kristiana Blummenfelta

Patronką nagrody dla kobiet jest Erin Baker. To triathlonistka z Nowej Zelandii, która wygrała w karierze 104 wyścigów na 121, w których brała udział. Baker była 9-krotną zdobywczynią tytułu mistrzyni świata.

MVP Collins CUP wśród mężczyzn otrzymuje nagrodę imienia Davida Scotta, legendarnego amerykańskiego triathlonisty, który 6-krotnie zdobywał tytuł mistrza świata.

W uzasadnieniu swoich wyborów PTO podkreślało, że Ryf przyjechała do Samorin z chęcią odegrania się za nieudany występ w 2021 roku. Szwajcarka zdobyła dla swojej drużyny maksymalną liczbę punktów i bez większych problemów rozprawiła się ze swoimi rywalkami: Florą Duffy oraz Sarą True.

Daniela wystartowała w tegorocznej edycji Collins CUP z zamiarem udowodnienia czegoś. Chcieliśmy, żeby jej występ w pierwszym meczu nadał ton całej rywalizacji, żeby pozostałe drużyny zrozumiały, że Europa nie bierze jeńców. Jej występ był wyjątkowy i przekazał wszystkim, że to będzie dla nich długi dzień – powiedziała trenerka drużyny Europy Natascha Badmann.

ZOBACZ TEŻ: Iron War – legendarny pojedynek, do którego prawie nie doszło

Daniela Ryf Collins CUP - wyniki

Przy uzasadnieniu nagrody dla Blummenfelta PTO podkreśliło, że Norweg uzyskał najlepszy czas ogółem i również dostarczył swojemu zespołowi maksymalną ilość punktów w pierwszym meczu zaliczanym do rywalizacji mężczyzn.

Normann Stadler, który był kapitanem drużyny Europy powiedział: – Celem Kristiana było pokonać pozostałe drużyny i odebrać im nadzieję na to, że mogą się podnieść po rywalizacji drużyn żeńskich. Chciał zdobyć 6 punktów. Do tego uzyskał najlepszy czas na biegu i potwierdził dominację drużyny europejskiej. 

Kristian Blimmenfelt Collins CUPZOBACZ TEŻ: Wiemy, kto zdobył nagrodę Julie Moss w 2022 roku

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane