MyWhoosh zapowiada „największą imprezę w historii wirtualnego kolarstwa”

MyWhoosh, czyli aplikacja e-sportowa, która chce konkurować ze Zwiftem, zapowiedziała właśnie największą mistrzowską imprezę w historii wirtualnego kolarstwa. Pula nagród ma wynosić łącznie milion dolarów!

ZOBACZ TEŻ: MyWhoosh – Czy Zwiftowi rośnie godny konkurent?

MyWhoosh, to aplikacja do wirtualnej jazdy na rowerze. Oferuje szereg światów (tras), plany treningowe, pojedyncze treningi, a także możliwość ścigania z innymi zawodnikami. Przez pewien czas platforma promowana była głównie na Bliskim Wschodzie, a teraz otwiera się także na międzynarodową społeczność. Kolejnym etapem będzie impreza MyWhoosh Championship, gdzie zawodnicy powalczą o część z puli miliona dolarów.

Twórcy aplikacji twierdzą, że jest to najwyższa pula nagród w e-sportowym evencie kolarskim. Potrwa łącznie 8 dni i rozpocznie się 30 marca. Podzielono ją na 7 etapów.

Impreza MyWhoosh Championship to darmowa rywalizacja otwarta dla mężczyzn oraz kobiet z całego świata. Zawodnicy mogą dołączyć indywidualnie lub jako część drużyny, a wybrani zostaną na podstawie danych, które dostarczą. Następnie podzieleni zostaną według poziomu umiejętności.

Łącznie w mistrzostwach rywalizowało będzie 120 mężczyzn i 120 kobiet, które przejdą wstępną kwalifikację. Po ukończeniu rejestracji będą musieli przejść test FTP na platformie połączonej z kontem MyWhoosh, a także wysłać organizatorom filmy potwierdzające ich wagę i wzrost. Wkrótce mają być dostępne szczegółowe informacje o całej procedurze.

Wysokie nagrody dla triumfatorów

Nagrody otrzyma dziesiątka najlepszych zawodników i zawodniczek indywidualnych w każdej z 4 kategorii (maksymalnie 10.000$ dla zwycięzcy klasyfikacji Kategorii 1), a także TOP5 drużyn, zwycięzca klasyfikacji U23, Masters (powyżej 50 roku życia), zwycięzca sprintu oraz King/Queen of the Mountain.

Przyznawane będą także nagrody codzienne za zwycięstwa na poszczególnych etapach, sprintach i King/Queen of the Mountain.

Impreza MyWhoosh odbędzie się na trasach oferowanych w aplikacji. Mężczyźni będą jechali etapy po 70 kilometrów każdy, a kobiety po 50 kilometrów. Każdy z etapów ma być inny i zawierać elementy sprintu, ale też spore wspinaczki. Pojawi się też etap jazdy na czas. W czasie całej imprezy mężczyźni przejadą łącznie 460 kilometrów (6000 metrów przewyższeń), a kobiety 330 kilometrów (4000 metrów przewyższeń).

Zapisy na imprezę zaczynają się 27 lutego. W tym miejscu znajdziesz wszystkie informacje.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze