Na mistrzostwa świata może pojechać każdy. „Czy jest ktoś, kto chce dostać slot”?

IRONMAN ma problemy z zapełnieniem miejsc na mistrzostwa świata w Nicei? Podczas ceremonii rozdania nagród po wyścigu IM Hamburg slot mógł zdobyć… każdy. 

ZOBACZ TEŻ: Startujesz w GREATMAN Kościan? Możesz wygrać piankę Dare2Tri!

Czy ktoś chciałby wystartować w mistrzostwach świata?

Otrzymywanie slotów na mistrzostwa świata IRONMAN przez zawodników znajdujących się daleko poza czołówką jeszcze jakiś czas temu wywoływało kontrowersję. Z czasem stało się normalną praktyką. Obecnie problemy organizacji wydają się jednak znacznie większe. 

Po zakończeniu wyścigu zawodów IRONMAN Hamburg, które odbyły się na początku czerwca, na ceremonii rozdania nagród miało dojść do interesującej sytuacji. 

Dziennikarze TRI247 relacjonują, że zabrakło chętnych triathlonistek do odebrania slotów pozwalających na start we wrześniowych mistrzostwach świata IRONMAN w Nicei. W pewnym momencie, prowadzący ceremonię krzyknął na sali: „Czy na sali jest jeszcze jedna zawodniczka z wczoraj, która chciałaby wystartować na mistrzostwach świata w Nicei?”. 

Nawoływanie prowadzącego na niewiele się zdało. Ostatecznie po zawodach IRONMAN Hamburg przyznano 40 z 75 slotów. W praktyce oznacza to, że mogła dostać go każda zawodniczka, która by się po niego zgłosiła. Widocznie jednak nie każda z nich miała w kieszeni 1500 euro (6500 zł). Bo właśnie tyle trzeba zapłacić za miejsce w Nicei. 

Źródło: TriathlonToday
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Obydwie federacje pogrzało wybitnie jeśli chodzi o ceny Slotów. Ale ceny samych zawodów „kwalifikacyjnych” czyli każdych pod ich egidą są też absurdalnie drogie. Wreszcie ludzie zaczęli to dostrzegać i wypinać się na tych zdziercow.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane