Na zawody i na wakacje? Popularna turystyczna destynacja kolejnym punktem na triathlonowej mapie

Challenge Family nawiązało wczoraj (20 września) długofalową współpracę z Turecką Federacją Triathlonu. Pierwszy wyścig w popularnej turystycznej destynacji zostanie ogłoszony za miesiąc.

Turcja na stałe już wpisała się w oferty biur turystycznych. Jest to miejsce, które od lat znajduje się w czołówce wybieranych na mapie lokalizacji urlopowych – i to nie tylko w Polsce. Dlatego cieszyć może fakt, że jedna ze słynnych marek triathlonowych wkracza na tureckie terytorium.

„Krok naprzód”

Aktualnie Challenge Family ma w swojej ofercie ponad 30 wyścigów średniodystansowych (1,9-90-21,1 km) oraz długodystansowych (3,8-180-42,2 km)., które rozgrywają się na terenie 27 krajów. To właśnie w ich kalendarzu jest, chociażby Challenge Almere (Holandia) – impreza z prawie najdłuższą historią na świecie oraz Challenge Roth (Niemcy) – znane z trasy doskonałej na życiówki.

Podpisanie umowy przez Jorta Vlama dyrektora generalnego Challenge Family, Jefry’eya Vissera dyrektora operacyjnego marki, Bayrama Yalçinkaya prezesa Tureckiej Federacji Triathlonu, Göktürk Yilmaz sekretarza generalnego oraz Onura Aydemira dyrektora ds. występów drużyn narodowych wyznaczył kolejny krok w rozwoju tureckiego triathlonu.

Możemy potwierdzić, że pierwszy wyścig Challenge Family odbędzie się w miejscu, które ma dla nas ważną wartość. Przed ogłoszeniem pierwszej imprezy pod koniec października,  wszystkie umowy będą już podpisane.

Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się wiadomością, która przyczyni się do rozwoju triathlonu w Turcji i prezentacji naszego kraju w społeczności. Mam nadzieję, że ta umowa będzie korzystna dla obu stron. – Bayram Yalçinkaya.

Turystyczna destynacja z triathlonem

Atrakcyjna lokalizacja, niezwykła mieszanina kultur oraz ciepły klimat to coś, co bez wątpienia przemawia na korzyść nowej triathlonowej lokalizacji w ofercie Challenge’a. Z pewnością na korzyść działa również fakt, że wystarczy „złapać” samolot, który zapewni sprawny transport zawodników z rodzinami.

Dzisiejszy dzień oznacza początek nowego ekscytującego rozdziału zarówno w historii Challenge Family, jak i tureckiego triathlonu. Nie możemy się doczekać bliskiej współpracy z turecką federacją, aby rozwijać triathlon na Bałkanach oraz dostarczyć naszym sportowcom kilka nowych ekscytujących wyścigów. Turcja to niezwykły kraj bogaty w kulturę i historię oraz spektakularny kierunek dla triathlonu. – Jort Vlam.

By zabookować miejsce w kalendarzu startowym dla nowych imprez na przyszłe sezony, pozostaje więc już tylko czekać na ogłoszenie pierwszych lokalizacji.

ZOBACZ TEŻ: Polacy w czołówce klasyfikacji medalowej ME w duathlonie

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane