Enea Bydgoszcz Triathlon imprezą roku 2018! Garmin Iron Triathlon cyklem roku 2018!
Roksana Słupek, Michał Oliwa i Robert Karaś najlepszymi zawodnikami w triathlonie zawodowym. Mariusz Olejniczak i Aleksandra Góralska otrzymują wyróżnienia w amatorach. PZTri nagradza 34 osoby w ramach Pucharu Polski. Dyskusja o triathlonie amatorskim, wspaniała zabawa i czas spędzony wśród rodziny triathlonowej – tak w wielkim skrócie można przedstawić najważniejsze fakty po zakończeniu ósmej Gali Polskiego Triathlonu.
Ale ważnych informacji jest dużo więcej, bowiem jak co roku w listopadzie spotkaliśmy się w przepięknym pięciogwiazdkowym hotelu Bellotto, aby w miłej atmosferze wręczyć nagrody, porozmawiać przy dobrej kolacji i zabawie w piwnicach byłego Pałacu Prymasowskiego, który dziś jest jednym z najpiękniejszych hoteli w Warszawie. Dzięki naszemu partnerowi głównemu – firmie Enea, która wspiera finansowo wiele zawodów w Polsce, a także pozostałym sponsorom (Garmin, Wikoss Sport) mogliśmy zorganizować Galę, która jest wyjątkowym momentem w roku. Na ten jeden dzień triathlonowe stroje zamieniamy na dobrze skrojone garnitury i przepiękne sukienki i świętujemy do białego rana wśród przyjaciół i znajomych.
Nasze spotkanie zaczęło się tradycyjne wręczeniem nagród w plebiscycie Akademii Triathlonu. Na początek wyróżniliśmy amatorów, poprzedzając wręczenie nagród dyskusją na scenie. Zaprosiliśmy do rozmowy troje triathlonistów, którzy opowiadali nam o swoim treningu, godzeniu pasji z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Julita Sikora (czwarta w swojej kategorii wiekowej w Ironman Floryda!), Ania Lechowicz (tegoroczna uczestniczka Ironman Hawaii) i Radek Pawłowski (którego od zdobycia slota dzieliło w tym roku tylko jedno miejsce) podzielili się z nami swoimi wrażeniami po sezonie, dali kilka praktycznych rad, mówiąc jak wygląda ich dzień treningowy.
Wyróżnienie w kategorii Amatorka Roku 2018 otrzymała Aleksandra Góralska. Ola zdobyła w tym roku m.in. Mistrzostwo Europy Ironman 70.3 w kategorii K40-44, oraz mistrzostwo Polski w Enea Ironman 70.3 Gdynia.
Wśród mężczyzn wyróżniliśmy Mariusza Olejniczaka, który jako uczestnik Mistrzostw Świata Ironman Hawaii zajął 6 miejsce w kategorii M35-39, ustanawiając rekordowy czas Polaka na Hawajach: 8:46:50. Mariusz triumfował również w tym roku w Ironman 70.3 w hiszpańskim mieście Marbella, kończąc zawody na pierwszym miejscu z czasem 04:26:17.
Swoich zawodników w kategorii „Wyróżniający się amator” nagrodził również Polski Związek Triathlonu. Zdaniem PZTri wśród kobiet na to miano zasłużyła Ewelina Pisarek, która startowała w tym roku w MŚ na Hawajach zajmując 17 miejsce z czasem 10.15.02. Wśród mężczyzn statuetkę otrzymał Łukasz Lis.
Wśród zawodowców statuetki Akademii Triathlonu otrzymali:
Michał Oliwa (1 miejsce Mistrzostwa Polski dystans olimpijski, 1 miejsce Mistrzostwa Polski dystans sprint, 3 miejsce Mistrzostwa Afryki i Arabii Sharm El Sheikh ATU) (na zdjęciu z Marysią Cześnik, która wręczała nagrodę)
Roksana Słupek (2 miejsce Puchar Europy Alanya ETU, 4 miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów ETU, 5 miejsce Puchar Europy Olsztyn ETU, 1 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Sprint)
Robert Karaś (Mistrz Świata i Rekordzista 2018 w potrójnym ironmanie)
Jak co roku czytelnicy Akademii Triathlonu mogli głosować na najlepszą imprezę. W tym roku została nią Enea Bydgoszcz Triathlon.
Cykl roku 2018 należał ponownie do Garmin Iron Triathlon.
Podobnie jak rok temu podczas Gali naszym partnerem był Polski Związek Triathlonu, który przyznał swoje nagrody w ramach Pucharu Polski. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali:
Młodziczki:
Józefina Młynarska, Eleonora Tyndzik, Maria Tyndzik
Młodzicy:
Antoni Borys, Krzysztof Maksymowicz, Filip Glapa
Juniorki Młodsze:
Joanna Woźniak, Zuzanna Sudak, Julia Sanecka
Juniorzy Młodsi:
Jakub Juskowiak, Mateusz Warnka, Marcin Stanglewicz
Juniorki:
Magdalena Sudak, Marta Sikora, Klaudia Petters
Juniorzy:
Maciej Falbogowski, Michał Jarliński, Dawid Goryński
Młodzieżówki:
Marta Łagownik, Oliwia Kwaśkiewicz, Alicja Ulatowska
Młodzieżowcy:
Jacek Krawczyk, Daniel Juszkowiec, Michał Oliwa
Seniorki:
Marta Łagownik, Maria Pytel, Maria Cześnik, Klaudia Petters
Seniorzy:
Jacek Krawczyk, Tomasz Marcinek, Michał Oliwa, Przemysław Szymanowski, Tomasz Szala
Wyróżniająca się amatorka według PZTri: Ewelina Pisarek
Wyróżniający się amator według PZTri: Łukasz Lis
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęliśmy zabawę do wczesnych godzin porannych, bawiąc się w przy dobrej muzyce i jedzeniu. Oczywiście zgodnie z naszym powiedzeniem: „Co wydarzyło się w piwnicach Pałacu Prymasowskiego, wydarzyło się tylko tam”, zamieszczamy tylko dwa zdjęcia z zabawy, a sami zainteresowani umieszczają pozostałe na swoich profilach społecznościowych. Więcej zdjęć z oficjalnej części Gali zamieścimy w osobnej galerii na profilu społecznościowym FB Akademii Triathlonu. Dziękujemy Wam za wszystko i już dziś zapraszamy za rok.
Ogromne podziękowania dla fotografa Adriana Stykowskiego, który po raz trzeci współpracował z nami przy Gali. Jego zdjęcia fantastycznie oddają emocje i nastrój.
Ktoś tu wcześniej napisał w komentarzu, że impreza nie warta zachodu – w trochę innych słowach. Rozzłościło mnie to że krytykuje się coś co dopiero ma być i co chcę zobaczyć.
Teraz po fakcie rozumie tą osobę, już wiem co miała na myśli. Jak dla mnie z gali triathlonu to było szybkie wręczenie statuetek za Puchar Polski, wniosek prestiż tej imprezy jest adekwatny do zakończenia. A teraz kuriozum już po rozdaniu statuetek zarząd PZTri zmienił uchwałą regulamin PP dołożył imprezy klasyfikowane i uchwalił nagrody pieniężne – to jest dopiero ciekawostka uchwały po zakończeniu rywalizacji czy jest jakiś błąd na stronie związku ?
Przyznanie nagród dla najlepszego zawodnika czy zawodniczki też dziwne. W kategorii amatorów po dwie nagrody dla kobiety i mężczyzny czyżby eksperci się nie dogadali ? W tzw kategorii pro jeszcze śmieszniej nagrody dla trzech osób rok temu była jedna ? Trochę to dziwne bo najlepszy to najlepszy a nie jeden z trójki najlepszych. Eksperci muszą być wybitni jeżeli na równi ocenili wyniki zawodników startujących pod egidą ITU i zawodnika startującego na jakimś dziwnym dystansie w gronie kilku-nastu czy -dziesięciu zawodników z których tzw pro jest on jeden ? Gdyby dostał nagrodę za odwagę, determinację, to ok ale on dostał nagrodę jako najlepszy zawodnik 2018 roku -nieporozumienie to chyba mało powiedziane?
Najlepsza impreza no cóż, mogę się z decyzją zgodzić bo jest to super impreza tylko razi mnie jedno, sponsor tej imprezy jest też sponsorem gali. Kolejną nagradzaną kategorię może lepiej przemilczeć.
I tyle z gali triathlonu, zero podsumowania sezonu, przedstawienia najlepszych osiągnięć naszych zawodników czy to amatorów czy zawodowców, przemilczane nawet zawody mistrzowskie które odbyły się w kraju. Miała być promocja triathlonu a była czegoś czego jeszcze autor nie napisał i co nie ma z triathlonem za wiele wspólnego. No ale może ktoś będzie chciał przeczytać ?
Co tam robił ten nieudacznik remisiewicz rembisiewicz czy jakoś tak?
Gdzie są wyniki pucharu AG?
Gdzie te czasy, gdy na Gale zapraszano Blogerow AT? Czy kiedys jeszcze wroca?