Największa impreza biegowa w Warszawie. Nocny Półmaraton Praski – wyniki live 

Zamiast spać będą biegać! Ulice warszawskiej Pragi ponownie opanują biegacze, biorący udział w 8. edycji Nocnego Półmaratonu Praskiego.

ZOBACZ TEŻ: Tower Triathlon Double Ironman Challenge – pierwszy podwójny Ironman w Polsce już w ten weekend!

W sobotę 2 września o godzinie 20:30 z błoni PGE Narodowego wystartują biegacze biorący udział w 8. edycji Nocnego Półmaratonu Praskiego. Godzinę wcześniej zawodnicy rozpoczną rywalizację na dystansie Piątki Praskiej. Na starcie zamelduje się blisko 7 tysięcy uczestników. Nocny Półmaraton Praski – gdzie znaleźć wyniki live? Jak wygląda trasa zawodów? Kto weźmie udział?

Szybka rozgrzewka przed jesienią 

Zgodnie z tradycją biegacze ruszą z błoni PGE Narodowego, biegnąc w kierunki Pragi Północ, wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego, docierając na Gocław. Ostatnie kilometry trasy prowadzą przez Saską Kępę i ulicę Francuską. 

Trasę Nocnego Półmaratonu Praskiego wytyczono po płaskiej nawierzchni, która sprzyjać ma biciu rekordów życiowych. Jak podkreślają organizatorzy, wrześniowy termin zawodów nie jest przypadkiem. Dla wielu zawodników maraton w Warszawie będzie rozgrzewką przed jesiennymi startami. 

Życiowe rekordy zarówno te z dystansu Praskiej Piątki, jak i Nocnego Półmaratonu Praskiego śledzić można na żywo. Nocny Półmaraton Praski – wyniki live.

Walka o nowe rekordy

Wydarzenie jest: „największym warszawskim biegiem po prawej stronie Wisły”. W półmaratonie weźmie udział blisko 5000 zawodników, a w wyścigu na 5 kilometrów 2000. 

Na starcie Nocnego Półmaratonu Praskiego zameldują się największe nazwiska światowego biegania. Na starcie zamelduje się m.in. ubiegłoroczna triumfatorka i olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Bernardelli, zdobywczyni drugiego miejsca (w roku 2022) Emilia Mazek, czy srebrna medalistka mistrzostw Polski w maratonie Monika Andrzejczak. 

W wyścigu mężczyzn o kolejne świetne czasy walczyć będzie aktualny rekordzista Polski w półmaratonie (1:01.32) Krystian Zalewski. Zawodnik w maju tego roku ukończył maraton World Athletics Label Road Races Elite rozgrywany w stolicy Czech na dziesiątej pozycji. Jednocześnie został najlepszym Europejczykiem w stawce.

Czy w Warszawie padnie kolejny z rekordów?

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze