Nawet gdy już go nie ma, Jaś Kmieć motywuje do walki o marzenia

Dla fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams oraz podopiecznych nie ma rzeczy niemożliwych. Triathloniści w tandemach z dziećmi z niepełnosprawnościami staną w niedzielę na linii startu i podczas GIT Syców pokonają razem z innymi zawodnikami dystans 1/8 IM.

Kolorowe skrzydła, czyli logo fundacji są coraz lepiej rozpoznawalne wśród triathlonowego społeczeństwa. Rozwiną się one po raz kolejny w najbliższą sobotę podczas imprezy Garmin Iron Triathlon w Sycowie. Obok uczestników rywalizujących w startach indywidualnych i sztafetach, w tandemach wystartują również podopieczni Fizjotriterapii. Follow Your Dreams.

ZOBACZ TEŻ: Co czeka na triathlonistów podczas GIT Syców w ten weekend?

Dla podopiecznych Fizjotriterapii wszystko jest możliwe

Ta wyjątkowa inicjatywa powstała dzięki Łukaszowi Malaczewskiemu, który na co dzień pracuje jako fizjoterapeuta. Podkreśla on, że praca z dziećmi z niepełnosprawnościami to dość specyficzne zajęcie:

Żeby pracować z dziećmi, często trzeba do nich dotrzeć, by praca przynosiła efekty. To dla nas trochę takie wyzwanie. Nie da się pracować według schematów i to jest bardzo fajne. Ciągle trzeba być kreatywnym, a widoczne efekty pracy to ogromna satysfakcja.

W tym sezonie podopiecznych fundacji można było spotkać m.in. podczas III Follow your dreams Triathlon Borzygniew 2022. Duety składające się z osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami pokonali 1/8 IM. W Sycowie po raz kolejny zmierzą się z takim samym dystansem, udowadniając, że nic nie stoi na przeszkodzie w spełnianiu swoich marzeń.

Jak to wszystko się zaczęło?

Historię zaczął tworzyć Jaś Kmieć, którego wielkim marzeniem było nauczyć się biegać. Wraz z Łukaszem w 2016 roku pokonali wspólnie półmaraton. Rok później przyszedł już czas na triathlon. Jaś popłynął w pontonie, a następnie w specjalnej przyczepce ciągniętej przez Łukasza zmierzył się z etapem kolarskim i biegowym.

Nasze wspólne starty były najlepszym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami naocznie zobaczyli, że można się bawić nawet w taki sposób. Kiedy Jaś jeszcze żył, zapraszał swoich przyjaciół na starty. Kiedy odszedł…naszymi rękoma kontynuuje to, co zaczął.

Sportowe wydarzenia są ogromnie ważne dla podopiecznych Fizjotriterapii

Udział w zawodach dla dzieci z niepełnosprawnościami znaczy bardzo wiele. Sam Łukasz podkreśla, że przekonuje się o tym za każdym razem nie tylko podczas organizacji eventów, ale i w trakcie własnych startów z podopiecznymi.

Dzieci wręcz nie nogą się doczekać startów w triathlonach i biegach. Chęć uczestniczenia jest ogromna, a zainteresowanie wciąż rośnie. Dzieci się otwierają, cieszą się medalami, poznają fantastycznych ludzi (często znanych sportowców lub osobistości). Zdjęcia i filmy dają przyjemne wspomnienia. To wciąga, bo energia pozostaje na bardzo długo i tu już mówię o każdym uczestniku czy kibicach.

Pełną wzruszeń drogę, jaką już pokonali i tą, która wciąż czeka na podopiecznych fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams możecie obserwować m.in. na oficjalnym profilu na Facebooku, który znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane