Nawet gdy już go nie ma, Jaś Kmieć motywuje do walki o marzenia

Dla fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams oraz podopiecznych nie ma rzeczy niemożliwych. Triathloniści w tandemach z dziećmi z niepełnosprawnościami staną w niedzielę na linii startu i podczas GIT Syców pokonają razem z innymi zawodnikami dystans 1/8 IM.

Kolorowe skrzydła, czyli logo fundacji są coraz lepiej rozpoznawalne wśród triathlonowego społeczeństwa. Rozwiną się one po raz kolejny w najbliższą sobotę podczas imprezy Garmin Iron Triathlon w Sycowie. Obok uczestników rywalizujących w startach indywidualnych i sztafetach, w tandemach wystartują również podopieczni Fizjotriterapii. Follow Your Dreams.

ZOBACZ TEŻ: Co czeka na triathlonistów podczas GIT Syców w ten weekend?

Dla podopiecznych Fizjotriterapii wszystko jest możliwe

Ta wyjątkowa inicjatywa powstała dzięki Łukaszowi Malaczewskiemu, który na co dzień pracuje jako fizjoterapeuta. Podkreśla on, że praca z dziećmi z niepełnosprawnościami to dość specyficzne zajęcie:

Żeby pracować z dziećmi, często trzeba do nich dotrzeć, by praca przynosiła efekty. To dla nas trochę takie wyzwanie. Nie da się pracować według schematów i to jest bardzo fajne. Ciągle trzeba być kreatywnym, a widoczne efekty pracy to ogromna satysfakcja.

W tym sezonie podopiecznych fundacji można było spotkać m.in. podczas III Follow your dreams Triathlon Borzygniew 2022. Duety składające się z osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami pokonali 1/8 IM. W Sycowie po raz kolejny zmierzą się z takim samym dystansem, udowadniając, że nic nie stoi na przeszkodzie w spełnianiu swoich marzeń.

Jak to wszystko się zaczęło?

Historię zaczął tworzyć Jaś Kmieć, którego wielkim marzeniem było nauczyć się biegać. Wraz z Łukaszem w 2016 roku pokonali wspólnie półmaraton. Rok później przyszedł już czas na triathlon. Jaś popłynął w pontonie, a następnie w specjalnej przyczepce ciągniętej przez Łukasza zmierzył się z etapem kolarskim i biegowym.

Nasze wspólne starty były najlepszym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami naocznie zobaczyli, że można się bawić nawet w taki sposób. Kiedy Jaś jeszcze żył, zapraszał swoich przyjaciół na starty. Kiedy odszedł…naszymi rękoma kontynuuje to, co zaczął.

Sportowe wydarzenia są ogromnie ważne dla podopiecznych Fizjotriterapii

Udział w zawodach dla dzieci z niepełnosprawnościami znaczy bardzo wiele. Sam Łukasz podkreśla, że przekonuje się o tym za każdym razem nie tylko podczas organizacji eventów, ale i w trakcie własnych startów z podopiecznymi.

Dzieci wręcz nie nogą się doczekać startów w triathlonach i biegach. Chęć uczestniczenia jest ogromna, a zainteresowanie wciąż rośnie. Dzieci się otwierają, cieszą się medalami, poznają fantastycznych ludzi (często znanych sportowców lub osobistości). Zdjęcia i filmy dają przyjemne wspomnienia. To wciąga, bo energia pozostaje na bardzo długo i tu już mówię o każdym uczestniku czy kibicach.

Pełną wzruszeń drogę, jaką już pokonali i tą, która wciąż czeka na podopiecznych fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams możecie obserwować m.in. na oficjalnym profilu na Facebooku, który znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

13,543FaniLubię
772ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

15sier(sier 15)08:0020(sier 20)14:00Poland Extreme Triathlon 2022

20sier(sier 20)08:0021(sier 21)14:00OceanLava Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno 2022

20sier08:0014:00Triathlon Czerwonak 2022

Najpopularniejsze

X
X