Oficjalnie: Nicea gospodarzem mistrzostw świata IRONMAN!

Dyskusja o tym, gdzie odbędą się przyszłoroczne mistrzostwa świata IRONMAN zakończona. Organizator potwierdził wiadomości, które dotychczas były tylko plotkami. Nicea we Francji będzie jedną z dwóch lokalizacji VinFast IRONMAN World Championship aż do 2026 roku. 

ZOBACZ TEŻ: Oficjalne oświadczenie IRONMAN: tylko wyścig kobiet na Hawajach

Pod koniec listopada 2022 Triathlon Today opublikowało tekst, z którego treści wynikało, że mistrzostwa świata IRONMAN na Hawajach będą funkcjonować w dwóch różnych lokalizacjach, w systemie rotacyjnym. Dzień później organizacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym potwierdziła zmiany formatu mistrzostw świata, jednak nie zostało wskazane miejsce, w którym odbywać będą się zawody. 

Mistrzostwa świata z nową lokalizacją 

Nicea to lokalizacja, która najczęściej padała wśród potencjalnych kandydatów jako gospodarz mistrzostw świata. Zgodnie z przewidywaniami środowiska triathlonowego IRONMAN potwierdził, że wyścigi mężczyzn odbędą się 10 września 2023 roku we Francji, natomiast kobiety rywalizować będą 14 października na Hawajach. 

Zawody kobiet i mężczyzn będą odbywały się na przemian w tych dwóch miejscach do co najmniej 2026 roku. Ogłoszono również daty na 2024 rok. Mężczyźni będą ścigać się w Konie 26 października, a kobiety 22 września w Nicei. 

W 2022 roku zobaczyliśmy moc dwudniowych Mistrzostw Świata IRONMAN, z dniami przeznaczonymi na wyścigi dla kobiet i mężczyzn. Wierzymy w tę koncepcję nie tylko po to, aby pokazać głębię zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale także, aby dalej inwestować w rozwój sportu, jakim jest triathlon. Nicea we Francji, jako europejskie miejsce narodzin triathlonu na długich dystansach, jest właściwym miejscem do pokazania tej ewolucji – powiedział Andrew Messick.

ZOBACZ TEŻ: Dyrektor generalny IRONMAN: „Nie jesteśmy zakładnikami historii”

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze