Nieco ponad miesiąc, by wywalczyć slota na Konę

Pozostało jeszcze 11 imprez, na których triathloniści będą mogli uzyskać kwalifikacje na Mistrzostwa Świata IRONMAN 2022, które odbędą się na początku października na Hawajach. Po 45 slotów na Konę czekać będzie na zawodników m.in. w Tallinie, na Alasce oraz w Gdyni.

Szans na to, by spełnić swoje triathlonowe marzenie i wystartować na Mistrzostwach Świata IRONMAN pozostaje coraz mniej. Tym, którym nie udało się jeszcze zakwalifikować na to legendarne wydarzenie, pozostał nieco ponad miesiąc, by wywalczyć wymarzonego slota.

Ostatnie imprezy kwalifikujące m.in. w Polsce

Ponad 6 tygodni i 11 wyścigów na kilku kontynentach mają triathloniści, by zakwalifikować się na 2022 IRONMAN World Championship, które po krótkiej przerwie wracają na kultową Konę. Europa, Kanada, Stany Zjednoczone oraz Azja – to tam czekają na uczestników ostatnie sloty, które stanowią przepustkę na wyczekiwane przez wszystkich triathlonowe wydarzenie.

Gdzie do rywalizacji staną zawodnicy, chcący zdobyć kwalifikację na tegoroczne mistrzostwa świata na dystansie pełnym popularnej marki z kropką nad „m”? Lista pozostałych imprez znajduje się tuż poniżej.

 1. IRONMAN Lake Placid, 24 lipca 2022, Nowy Jork, USA
 2. IRONMAN Tallin, 6 sierpnia 2022, Estonia
 3. IRONMAN Alaska, 7 sierpnia 2022, Alaska
 4. IRONMAN Maastricht-Limburg, 7 sierpnia 2022, Holandia
 5. IRONMAN Gdynia, 7 sierpnia 2022, Polska
 6. IRONMAN Finland, 13 sierpnia 2022, Finlandia
 7. IRONMAN Ireland, 14 sierpnia 2022, Irlandia
 8. IRONMAN Kazakhstan, 14 sierpnia 2022, Kazachstan
 9. IRONMAN Kalmar, 20 sierpnia 2022, Szwecja
 10. IRONMAN Copenhagen, 21 sierpnia 2022, Dania
 11. IRONMAN Mont-Tremblant, 21 sierpnia 2022, Kanada

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz kwalifikacji znajdziesz, klikając tutaj.

ZOBACZ TEŻ: Kastelein pokonuje Wurfa na IRONMAN Vitoria-Gasteiz

PRO zawodnicy ze slotami na Konę 2022

Wyścig profesjonalnych zawodników, którzy zawalczą o tytuł mistrza i mistrzyni świata na dystansie ironman podzielony został na dwa dni. 6 października na hawajskich trasach zawalczą kobiety w kategorii PRO. Dwa dni później, 8 października znany wszystkim wieniec czekał będzie na najlepszych mężczyzn PRO.

Jednym z triathlonistów, którzy zmierzą się z 140,6 milowym wyścigiem prowadzącym przez gorące pola lawy będzie Robert Wilkowiecki. To rekordzista Polski na dystansie pełnym [7:42:02] oraz na „połówce” [3:38:43]. Zdobył on ostatnio wicemistrzostwo Europy podczas Mainova IRONMAN European Championship Frankfurt [2 lipca], uzyskując jednocześnie slota na Konę.

Z kim w październiku ścigać się będzie Wilkowiecki? Na liście PRO mężczyzn widnieją takie nazwiska, jak: Jan Frodeno, Kristian Blummenfelt, Ben Hoffman, Sam Appleton, Josh Amberger, Magnus Ditlev, Gustav Iden, Sebastian Kienle, Patrick Lange, Sam Long, Tim O’Donnel, Lionel Sanders, Joe Skipper, Matt Trautmann czy Rudy von Berg.

Wśród PRO kobiet o tytuł najlepszej w tym roku na pełnym dystansie zawalczą m.in. Lucy Charles-Barclay, Daniela Ryf, Sarah Crowley, Anne Haug, Heather Jackson, Kat Matthews, Lisa Norden, Annah Watkinson oraz Laura Zimmermann.

Mistrzostwa Świata Ironman powracają na Konę

Owiane legendą zawody po dwóch latach ponownie rozegrane zostaną na hawajskiej Konie. Z powodu pandemii ostatnie mistrzostwa świata na pełnym dystansie słynnej marki odbyły się tam w październiku 2019 roku.

Po serii zmian dat jedna z najważniejszych triathlonowych imprez odbędzie się w tym roku w uwielbianej przez wszystkich oryginalnej lokalizacji. Wcześniej bowiem zawody rozegrane zostały w tym roku 7 maja w St. George [przesunięcie z października ubiegłego roku].

Logo IRONMAN World Championship 2022
źródło: Logo IRONMAN World Championship

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze