NIEPORĘT przedostatnim przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon!

Kolejną lokalizacją na mapie najstarszego cyklu triathlonowego w kraju będzie uwielbiany przez triathlonistów Nieporęt. Zawody odbędą się już 27 sierpnia 2022 r. 

Gmina Nieporęt ma unikalne położenie w skali całego województwa mazowieckiego. Dzięki swojej lokalizacji nad największym na Mazowszu zbiornikiem wodnym – Jeziorem Zegrzyńskim – stanowi atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu dla wszystkich wielbicieli plażowania, pływania, sportów wodnych i turystyki. To miejsce także niezwykle popularne wśród triathlonistów. Coroczna wysoka frekwencja pokazuje, że warto tu organizować wielkie, triathlonowe widowisko. W 2022 r. nie mogło jej zabraknąć w kalendarzu GIT!Miasteczko zawodów będzie zlokalizowane na terenie urokliwego, oferującego wiele dodatkowych atrakcji Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada Zegrze.

ZOBACZ TEŻ: Triathlonowe nowinki z Challenge Roth

Trasa do bicia rekordów 

Nieporęt jest trasą stworzoną do bicia rekordów. To właśnie tu, w 2019 r. padł rekord Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/2 IM! Ustanowił go Robert Wilkowiecki, meldując się na mecie z czasem – 03:49:31! Bardzo szybka trasa pozwoliła wówczas na poprawienie życiówek przez wielu zawodników na wszystkich dystansach. Mamy nadzieję, że w 2022 r. będzie podobnie. Czy ktoś pobije rekord Roberta? Tego dowiemy się już za nieco ponad tydzień! Sprawdź szczegóły imprezy tutaj

nieporęt
Fot. Garmin Iron Triathlon

Zawody nad Jeziorem Zegrzyńskim

Podczas zawodów w przyszłym sezonie triathloniści ponownie rozpoczną wyścig w Jeziorze Zegrzyńskim. Następnie pojadą szybką trasą kolarską w kierunku miejscowości Radzymin. Na zakończenie czeka ich bieg alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego.

Zawodnicy standardowo będą mieli trzy dystanse do wyboru: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM, czyli klasyczną ćwiartkę” (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszą, idealną dla debiutantów oraz wielbicieli szybkiego ścigania 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). 

ZOBACZ TEŻ: Adrian Kostera – droga od nałogowego palacza do ultratriathlonisty

Oprócz startów indywidualnych, będzie można rywalizować w sztafecie triathlonowej. Tdobra okazja na świetną, sportową zabawę z gronie znajomych. Podczas zawodów na dystansie 1/4 IM nagrodzony zostanie Mistrz i Mistrzyni Nieporętu, dlatego serdecznie zachęcamy do tej rywalizacji wszystkich mieszkańców. 

meta nieporętImprezy towarzyszące

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą tradycyjnie zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Junior, które od wielu lat cieszą się wyjątkową popularnością podczas zawodów. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

W kalendarzu GIT na ten sezon zostały dwa przystanki, jeżeli jeszcze brakuje Wam startów, aby zostać sklasyfikowanym z generalce cyklu to nic straconego! Nieporęt i Płock czekają, aby powitać każdego głodnego rywalizacji sportowej triathlonistę! Bądź #GIT i zakończ sezon w wielkim stylu! Więcej informacji i zapisy na www.irontriathlon.pl 

 

*Tekst powstał we współpracy z Garmin Iron Triathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane