Obóz sportowy-dlaczego to takie ważne? Kąty Rybackie czekają!

Okres treningowy do kolejnego sezonu właśnie się rozpoczyna. Jeszcze niesmiało i ostrożnie wielu z Was zaczyna wracać do treningów po okresie roztrenowania, inni przedłużają ten czas do grudnia a nawet stycznia, w zależności od startów A wyznaczonych na lato. Już niedługo skończą się przyjemne i długie treningi rowerowe na zewnątrz. Temperatura o poranku regularnie zacznie spadać poniżej zera. Jak co roku mamy dla Was ofertę wyjazdów na obozy zagraniczne, tam gdzie jest ciepło i przyjemnie, ale organizujemy również jesienne zgrupowanie, aby maksymalnie wykorzystać sprzyjającą aurę i w doborowym towarzystwie wdrożyć się w trening i okres przygotowawczy.  Marcin Florek i Filip Szołowski z Labosport odpowiadają na kilka ważnych pytań dotyczących korzyści, jakie wynosimy z treningu na obozie sportowym. 

Przyszedł czas, kiedy planujemy przyszły sezon i wszystko to, co jest związane z treningiem. Mamy poczucie, że wszystko jesteśmy w stanie poustawiać tak, żeby te kilka startów zagrało na 100%. Czy na pewno? Czy są jednak elementy, pytania, na które nie możemy znaleźć odpowiedzi? Jeśli masz jakieś wątpliwości, to zapraszamy na obóz, który organizuje Akademia Triathlonu wspólnie z Labosport Polska już za niespełna tydzień w Kątach Rybackich. Termin: 9-15 listopada. 

 

Dlaczego warto jechać na zorganizowany obóz kondycyjny? 

Filip Szołowski:  Odpowiedź jest jedna, po pierwsze zawsze warto jechać na takie zgrupowanie! Wszyscy sportowcy jeżdżą na obozy sportowe, które trwają zwykle od kilku do kilkudziesięciu dni. Dla osób, które nie są wyczynowymi sportowcami, obóz jest miejscem, gdzie można poczuć się jak zawodowiec, gdzie rytm dnia wyznaczany jest w zasadzie tylko przez trzy czynności: trening, jedzenie i odpoczynek, trenien, jedzenie i odpoczynek. Poznajemy wtedy nie tylko swój organizm, ale będąc pod okiem fachowca, możemy zdobyć wiedzę, którą nie do końca rozumiemy, czytając książki czy artykuły. Proces treningowy jest skomplikowany, tym bardziej, że w wielu przypadkach trzeba uwzględniać ograniczony czas, jakim na trening dysponują zawodnicy grup wiekowych.

 

Kiedy i gdzie warto jechać? 
Marcin Florek:  Tak naprawdę każdy okres jest odpowiedni na obóz. Zależy tylko, co chcemy na takim obozie uzyskać. Jeżeli jesteśmy po sezonie, robimy sobie obóz regeneracyjny, gdzie korzystamy z odnowy biologicznej i delikatnie trenujemy. Jeżeli rozpoczynamy sezon przygotowawczy, jest to dobry moment na wdrożenie się, a przede wszystkim na zdobycie wiedzy, tym bardziej, że jest to czas na planowanie praktycznie całego makrocyklu. Mówimy tutaj o przypadku tych zawodników-amatorów, którzy nie korzystają z usług trenerskich. Kolejnym dobrym okresem na obóz jest przełom zimy i wiosny, gdzie najczęściej są to zgrupowania klimatyczne, na których wykorzystujemy pogodę głównie na treningi kolarskie. Myślę, że ostatnim dobrym momentem na obóz sportowy,  jest okres tuż przed samym sezonem startowym, gdzie szlifujemy już to, co wypracowaliśmy przez cały okres treningowy. Poza tym obozy, to nie tylko treningi, wykłady, odpoczynek, ale także atmosfera jaka na nich panuje. Już za chwilę ozpoczyna się obóz w Kątach Rybackich. Można się jeszcze na niego zapisać! Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to okres gdzie planujemy, cały kolejny sezon treningowy i startowy.  Uważam, ze  warto sięgną po fachowych porad na różne tematy związane z triathlonem.

 

Filip Szołowski: Na obozie postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie, oraz chcemy pokazać i skorygować błędy jakie popełniają zawodnicy. Zawsze najbardziej interesujące jest pływanie, dlatego robimy video analizę, by pokazać chociaż te podstawowe błędy. Na obozie zaplanowany jest również wyjazd na Bieg Niepodległości w Gdyni na 10km. Jest to dobry moment na sprawdzenie się. 

 

Szczegóły dot. obozu znajdziecie TUTAJ!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Rok temu bylem i swietnie sie bawilem 🙂
    Polecam szczegolnie tym ktorzy dopiero rozpoczynaja swoja przygode z triathlonem. Duzo bezcennej wiedzy i uwag okraszonych wspomnieniami i anegdotami bylych wybitnych zawodnikow. Tam znajdziesz odpowiedzi na kazde pytanie zwiazane z treningiem i nie tylko 🙂
    Piotr i Marcin dzieki za poprzedni oboz!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze