Olimpijka walczy o życie. Stan Luisy Baptisty się poprawia 

Pod koniec grudnia 2023 roku Lusia Baptista po potrąceniu przez motocyklistę trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Kilka dni po objęciu specjalistyczną opieką stan brazylijskiej zawodniczki poprawia się. 

ZOBACZ TEŻ: Reprezentowała Brazylię na igrzyskach. Poważny wypadek Luisy Baptisty

„Olimpijczycy to istoty o niezwykłej sile”

Triathlonistka, która była faworytką do ponownego reprezentowania Brazylii na przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu w sobotę 23 grudnia podczas treningu kolarskiego, została potrącona przez motocyklistę. Luisa Baptista trafiła do szpitala z szeregiem złamań oraz poważnie uszkodzonymi płucami, przez co początkowo nie była w stanie samodzielnie oddychać. Przez pierwsze kilka dni zawodniczka przeszła szereg operacji, a jej stan oddechowy i hemodynamiczny stopniowo się poprawiał.

Źródło: World Triathlon

Najnowszą aktualizację o stanie Baptisty we wtorek 2 stycznia 2024 roku zamieściło na swoim profilu PTO. Można przeczytać w niej, że: „Luisa otworzyła oczy i oddycha sama, a jej płuca wracają do pełnego zdrowia”. W przeciągu kilku następnych dni, „kiedy nabierze więcej sił” przejdzie ważną operację płuc. Jak wynika z aktualizacji w mediach społecznościowych, jej stan stopniowo się polepsza. 

Lu w dalszym ciągu pokazuje, że olimpijczycy to istoty o niezwykłej sile! Lekarze, którzy jej nie znali, teraz są pasjonatami triathlonu, a Lu zawsze chciała, żeby wszyscy pasjonowali się triathlonem, prawda? Udało jej się to zrobić nawet podczas pobytu w szpitalu […] Każdy dzień przynosi coś nowego, krok po kroku – napisał w relacji jeden z brazylijskich portali triathlonowych. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane