Open Water na Czerniakowie!

13 czerwca na terenie warszawskiego Jeziorka Czerniakowskiego odbędą się Lease Plan II Otwarte Mistrzostwa Warszawy Open Water i Grand Prix Polski. W zeszłym roku debiutująca impreza cieszyła się dużą popularnością – zgromadziła 130 zawodników z całej Polski, w tym jednego z najbardziej utytułowanych pływaków długodystansowych, Jana Urbaniaka, który wystartuje także w tym roku. W tym roku spodziewamy się znacznie większej frekwencji zawodników. Po wypełnieniu pierwotnego limitu zgłoszeń – 150 zawodników – zdecydowaliśmy się podnieść limit do 170 osób! Na uwagę zasługuje fakt, że nasze zawody zostały mianowane Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, będą także kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorów. W związku z tym na linii startu zobaczymy wyczynowych pływaków, którzy zmierzą się z dystansami 5000 i 7500 metrów. Swój udział w imprezie potwierdzili zawodnicy najwyższej krajowej rangi, tacy jak Justyna Burska (mistrzyni Polski na dystansach 200, 400 i 800 metrów); Joanna i Paulina Zachoszcz, Angelika i Manuela Wikieł.

 

 openwater2

 

Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie zostanie otwarte 100-metrową konkurencją dla dzieci. Zorganizujemy także rywalizację dla triathlonistów startujących w piankach neoprenowych. Zarówno konkurencje pływackie jak i triathlonowe rozgrywane będą na trzech dystansach do wyboru: 800m, 1500m i 2950m. Sponsorem tytułowym tegorocznego wydarzenia jest firma LeasePlan Fleet Management, zajmująca obecnie pierwsze miejsce na polskim rynku Car Fleet Management. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie pływackie Warsaw Masters Team wraz ze Stołecznym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Polskim Związkiem Pływackim. Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu i kibicowania pływakom startującym w zawodach.  Najmłodszy uczestnik zeszłorocznych zawodów miał 13, a najstarszy 60 lat – w tej imprezie mogą wziąć udział trzy pokolenia sportowych zapaleńców!

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/946210528764223/

 

Harmonogram imprezy:
9:45 odprawa techniczna konkurencji „TRI”
10:30 start do konkurencji „TRI” (dozwolone pianki neoprenowe)
10:35 odprawa techniczna do głównej konkurencji „MW OPEN WATER”
10:40 start do konkurencji dla najmłodszych „SPLASH”
11:15 uroczyste otwarcie zawodów
11:30 start do konkurencji „MW OPEN WATER”
11:40 odprawa techniczna do konkurencji 5 km i 7,5 km
13:15 start do konkurencji Grand Prix Polski (zawodnicy z licencją PZP)
13:30 rozpoczęcie dekoracji
 15:00 oficjalne zakończenie zawodów

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,097ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.