Pasożyt przewodu pokarmowego i problem z wizą – kto nie wystartuje podczas PTO Canadian Open?

Trzech czołowych zawodników PRO nie weźmie udział w historycznym wyścigu PTO Canadian Open. Rudy von Berg, Matt Trautman oraz Bradley Weiss nie pojawią się w Edmonton i nie staną do walki o punkty do rankingu PTO oraz wysokie nagrody finansowe.

Okazuje się, że ostatnie dni poprzedzające długo wyczekiwany przez wszystkich triathlonistów event jeszcze bardziej podgrzewają atmosferę i spekulacje. Kto wygra? Kto zwycięży na otwierającym nową kartę w historii triathlonu wyścigu? Na pewno nie południowoafrykański duet Bradley Weiss i Matt Trautman oraz Rudy von Berg. Ta trójka zawodników nie pojawi się bowiem na starcie.

Rudy von Berg pokonany przez pasożyta przewodu pokarmowego

Nieco ponad miesiąc temu w swoim debiucie na pełnym dystansie pokazał sportową klasę i zwyciężył na „swoim podwórku” podczas IRONMAN France Nice 2022 [8:24:26]. Wszystko zapowiadało, że Rudy von Berg jest w naprawdę dobrej formie.

Triathlonista czuł się doskonale przez 5 dni po wyścigu, jednak później dwukrotnie zachorował. Pierwszy raz tylko na 36 godzin. Po powrocie do Stanów ponownie źle się poczuł. Tym razem walczył z dolegliwościami przez kilka dni, które przeleżał w łóżku. Von Berg nie potrafił znaleźć przyczyny – wynik testu na C-19 okazał się negatywny. Podejrzewał więc, że to zatrucie pokarmowe.

W wyniku choroby zawodnik bardzo się odwodnił oraz stracił na wadze. Powrót do treningów zabrał mu sporo czasu, co bardzo go frustrowało. Dwa dni temu podzielił się smutną informacją, że udało mu się znaleźć przyczynę:

Nareszcie znalazłem powód wycofania się wyścigu PTO Canadian Open. To pasożyt przewodu pokarmowego. Dobrze jest dotrzeć do sedna sprawy, gdyż już za kilka dni będę w stanie zacząć odbudowywać formę na Puchar Collinsa, PTO US Open oraz na Konę. Liczę na to, że od tej pory wszystko przebiegać będzie bez żadnych problemów. – Rudy von Berg.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rudy von Berg (@rudyvonberg)

Plany startowe Trautmana i Weissa na PTO Canadian Open przekreślają problemy z uzyskaniem wizy

Nie więcej szczęścia mają również reprezentujący RPA Matt Trautman i Bradley Weiss. Pomimo iż już od dwóch miesięcy zawodnicy starają się o uzyskanie wizy, do tej pory wciąż nie uzyskali odpowiedzi. Stąd też nastąpiła zmiana planów w ich kalendarzu startowym i zamiast w Kanadzie, zobaczymy ich podczas IRONMAN Lake Placid.

To tydzień startowy! Mała zmiana planów spowodowana opóźnieniem z uzyskaniem kanadyjskiej wizy. Dlatego w zamian wystartujemy na IRONMAN Lake Placid. Będzie to dobra okazja to sprawdzenia nowego ustawienia na pełnym dystansie oraz tego, by na chwilę uciec od zimowej aury. – Matt Trautman.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Matt Trautman (@mattytrautman)


Trochę więcej informacji na temat zaistniałej sytuacji zdradził na swoim kanale na jednym z portali społecznościowych Bradley Weiss:

Niestety nie wezmę udziału w PTO Canadian Open.  Fakt, że pochodzę z Afryki, stawia przede mną wiele wyzwań. Im dalej rozgrywany jest wyścig, tym większe logistyczne wyzwanie stanowi on dla nas. Na całe nieszczęście wiza, która miała być przepustką do krajów pierwszego świata, stała się jedną z największych przeszkód. Tam, gdzie większość moich rywali może w ostatniej chwili podjąć decyzję o podróżowaniu po świecie, my jako Afrykanie mamy znacznie więcej ograniczeń do pokonania, aby uzyskać zgodę na wjazd.

W maju zostałem zaproszony przez PTO do rywalizacji w Kanadzie i natychmiast rozpocząłem proces ubiegania się o wizę. Już prawie dwa miesiące mijają od złożenia pierwszego wniosku i wciąż moja wiza nie została zatwierdzona.

To, że nie mam pewności, kiedy ją otrzymam, sprawia, że przygotowania są praktycznie niemożliwe. Mój team i ja podjęliśmy decyzję krótko po Roth, że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie przerwa, a następnie rozpocznę długie budowanie formy pod Konę. Jest mi bardzo przykro, że przegapię to przełomowe wydarzenie. Mam jednak nadzieję, że będę mógł wystartować za rok. – Bradley Weiss.

ZOBACZ TEŻ: Alistair Brownlee niespodziewanym dodatkiem na listy startowe PTO Canadian Open

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane