Udany występ Jana Chrzanowskiego na pucharze Europy juniorów w Rydze

Jan Chrzanowski jako jedyny Polak wystartował w sobotę w zawodach pucharu Europy juniorów w Rydze. To był jego siódmy start w tym sezonie w wyścigu tej rangi.

Warunki do ścigania były bardzo dobre. Woda miała temperaturę ponad 22 stopni, a powietrze trochę ponad 20 stopni. Na starcie pojawiło się 50 zawodników.

Rywalizacja toczyła się na trochę wydłużonym dystansie sprinterskim: 750 m pływania, 22 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wyścig rozpoczął się o godz. 09:00. Z trasą zawodów możecie zapoznać się po kliknięciu w poniższy odnośnik.

Puchar Europy juniorów Ryga – wyniki

Najszybciej z dystansem sprinterskim poradziło sobie dwóch Węgrów. Zwycięzcą wyścigu został Gyula Kovács, a jego rodak Márton Kropkó zajął drugie miejsce. Walka o zwycięstwo toczyła się niemal do samej linii mety. Ostatecznie Kovács był o 3 sekundy szybszy (00:55:59). Trzecie miejsce zdobył niemiecki triathlonista Jaspar Ortfeld, który na mecie uzyskał wynik 00:56:13.

Po zakończeniu wyścigu Jan Chrzanowski przyznał na swoich mediach społecznościowych, że pogubił się na pływaniu. Nawet zażartował, że następnym razem weźmie ze sobą kamizelkę ratunkową… Ostatecznie Polak rzucił się w pogoń za czołówką na rowerze, a potem wykonał – jak sam to ocenił – całkiem solidny bieg. W rezultacie ukończył zmagania na 22. miejscu z czasem 00:58:21.

Wygląda jednak na to, że Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 21. miejscu, ponieważ będący przed nim Lawrence Martindale został zdyskwalifikowany za nieodbycie nałożonej na niego w trakcie wyścigu kary.

Jan Chrzanowski po wyścigu na pucharze Europy w Rydze

Kolejny start naszego zawodnika zaplanowany jest na 18 sierpnia. Wraz z Karolem Armułą Chrzanowski powalczy o medal mistrzostw świata w aquathlonie w słowackim Samorin.