Pierwsza zakładka i nauka techniki pływania

Kolejny dzień obozu treningowego Akademii Triathlonu na Majorce. Dziś zaplanowaliśmy pływanie i pierwszą zakładkę – dokładnie w tej kolejności, ale ze względu na pogodę zmieniliśmy plany. Ponieważ słońce zapowiedziano dopiero po godzinie 12.00 odwróciliśmy kolejność i po śniadaniu wsiedliśmy na rowery. Założenie proste – przejechać 40km w spokojnym tempie, „rozjechać” trochę wczorajsze szaleństwa po górach, a następnie zakładka. W zależności od wytrenowania różne osoby biegły różną objętość. Najmocniejsza grupa po 6km i to w bardzo szybkim tempie – około 4min/km. Mniej wytrenowani odpowiednio mniej kilometrów i w wolniejszym tempie. Treningi dostosowane są do umiejętności każdego z uczestników lub osoby lepiej wytrenowane dostosowują swoje tempo do pozostałych (tak było podczas spokojnej jazdy rowerem). Tzw. rowerowanie przeprowadziliśmy w całej grupie. Zaczęło się od krótkiej odprawy przed hotelem z wyjaśnieniem, co dziś robimy i jak.

 

 

Jechaliśmy po płaskim terenie ze średnią prędkością nie przekraczającą 30km/h Widoki już nie tak atrakcyjne, jak w górach chociaż w okolicach hotelu, przy zatoce między Port de Pollenca a Alcudią jest na co popatrzeć.  Mimo, że zakładka i strefa zmian miała być „spokojna”, atmosfera zbliżona do zawodów udzieliła się prawie wszystkim. Motywowani przez kibiców staraliśmy się zmianę z roweru na bieg zrobić szybciej niż treningowo.

 

 

Akurat na biegu słońce zaczęło świecić mocniej, więc nie było łatwo, ale jak widać na zdjęciach humory dopisywały.

 

{gallery}run_T2{/gallery}

 

I jeszcze dane z biegu grupy zaawansowanej.

 

{gallery}dane_zakladka_majorka{/gallery}

 

Oprócz treningów rowerowych i biegowych odwiedzamy oczywiście basen. Już drugiego dnia nagrywaliśmy każdego uczestnika obozu, aby trenerzy mogli ocenić technikę pływania i zastosować ćwiczenia, któe wyelimunują błędy. Oto przykładowe nagrania dwóch osób..

 

 

 

I nagranie z brzegu. Pływanie w piance.

 

 

Jutro kolejne relacje z treningów. Będzie również niespodzianka dla wszystkich, którzy zainteresowani są zawodami Ironman w szwedzkim Kalmar – nowe zawody na „ironmanowskiej” mapie zmagań triathlonowych juz 18 sierpnia. Szczegóły jutro.

 

 

 

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,854FaniLubię
545ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X