Pierwsza zakładka i nauka techniki pływania

Kolejny dzień obozu treningowego Akademii Triathlonu na Majorce. Dziś zaplanowaliśmy pływanie i pierwszą zakładkę – dokładnie w tej kolejności, ale ze względu na pogodę zmieniliśmy plany. Ponieważ słońce zapowiedziano dopiero po godzinie 12.00 odwróciliśmy kolejność i po śniadaniu wsiedliśmy na rowery. Założenie proste – przejechać 40km w spokojnym tempie, „rozjechać” trochę wczorajsze szaleństwa po górach, a następnie zakładka. W zależności od wytrenowania różne osoby biegły różną objętość. Najmocniejsza grupa po 6km i to w bardzo szybkim tempie – około 4min/km. Mniej wytrenowani odpowiednio mniej kilometrów i w wolniejszym tempie. Treningi dostosowane są do umiejętności każdego z uczestników lub osoby lepiej wytrenowane dostosowują swoje tempo do pozostałych (tak było podczas spokojnej jazdy rowerem). Tzw. rowerowanie przeprowadziliśmy w całej grupie. Zaczęło się od krótkiej odprawy przed hotelem z wyjaśnieniem, co dziś robimy i jak.

 

 

Jechaliśmy po płaskim terenie ze średnią prędkością nie przekraczającą 30km/h Widoki już nie tak atrakcyjne, jak w górach chociaż w okolicach hotelu, przy zatoce między Port de Pollenca a Alcudią jest na co popatrzeć.  Mimo, że zakładka i strefa zmian miała być „spokojna”, atmosfera zbliżona do zawodów udzieliła się prawie wszystkim. Motywowani przez kibiców staraliśmy się zmianę z roweru na bieg zrobić szybciej niż treningowo.

 

 

Akurat na biegu słońce zaczęło świecić mocniej, więc nie było łatwo, ale jak widać na zdjęciach humory dopisywały.

 

{gallery}run_T2{/gallery}

 

I jeszcze dane z biegu grupy zaawansowanej.

 

{gallery}dane_zakladka_majorka{/gallery}

 

Oprócz treningów rowerowych i biegowych odwiedzamy oczywiście basen. Już drugiego dnia nagrywaliśmy każdego uczestnika obozu, aby trenerzy mogli ocenić technikę pływania i zastosować ćwiczenia, któe wyelimunują błędy. Oto przykładowe nagrania dwóch osób..

 

 

 

I nagranie z brzegu. Pływanie w piance.

 

 

Jutro kolejne relacje z treningów. Będzie również niespodzianka dla wszystkich, którzy zainteresowani są zawodami Ironman w szwedzkim Kalmar – nowe zawody na „ironmanowskiej” mapie zmagań triathlonowych juz 18 sierpnia. Szczegóły jutro.

 

 

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze