Pierwsze tegoroczne zawody Stoneman Triathlon już w niedzielę!

Za parę dni w Pucku zawodnicy rozpoczną rywalizację w tegorocznej edycji cyklu Stoneman Triathlon. Organizatorzy kaszubskich zawodów zachęcają do udziału całe rodziny.

Puck będzie miejscem, w którym rozegrane zostaną pierwsze tegoroczne zawody Stoneman Triathlon. Impreza odbędzie się 26 czerwca, a organizatorzy poinformowali o kilku zmianach względem inauguracyjnej edycji.

Pierwszym będzie możliwość rywalizacji na dystansie mini. To zaledwie 200 metrów pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Organizator zawodów Paweł Miziarski mówi, że dystans ten wprowadzony właśnie na puckie zawody przeznaczony jest dla całkowicie początkujących.

Jest to dystans dla debiutantów. Na tyle krótki, że każdy sobie z tym poradzi. Na zawodach w Pucku większość pływania odbywa się w płytkiej wodzie, co jest ważne, bo większość amatorów na początku przygody z triathlonem boi się głębokiej wody. Już teraz wiemy, że jest to naprawdę fajny pomysł i życzymy powodzenia wszystkim, którzy zdecydują się wystartować na dystansie mini – mówił organizator w rozmowie z Akademią Triathlonu.

ZOBACZ TEŻ: Paweł Miziarski (Stoneman): „Triathlon dla całej rodziny”

Triathlon dla całej rodziny

Organizatorom rywalizacji w Pucku przyświeca też hasło „Stoneman triathlon, triathlon dla całej rodziny”. W zeszłym roku zawody dla dzieci były darmowe, co spotkało się w doskonałym odzewem i dużym zainteresowaniem. Zdecydowano więc, że wszystkie wyścigi dla dzieci (Kids Run oraz aquathlon) będą dostępne właśnie za darmo. Dodatkowo każdy mały uczestnik otrzyma na mecie medal oraz siatkę z nagrodami.

Mamy nadzieję, że tegoroczny cykl imprez Stoneman Triathlon spodoba się wszystkim jego uczestnikom – mówi Miziarski.

Zawodnicy, którzy wystąpią w Pucku, rywalizowali będą na trzech dystansach:

  • Mini (200 metrów pływania, 8 km jazdy na rowerze, 2 km biegu)
  • sprint (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu
  • mega (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu).

Pozostałe imprezy Stoneman Triathlon tego sezonu odbędą się 24 lipca w Szemudzie oraz 13 sierpnia w Wejherowie. Organizatorzy prowadzili będą klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn na dystansie sprint i mega. Dla najlepszych (miejsca 1-3) przewidziano statuetki i drobne nagrody rzeczowe.

Trasa zawodów Stoneman Triathlon Puck

Część pływacka odbywa się w Zatoce Puckiej. Zawodnicy dystansu mega pokonają dwie pętle. Sprint (750 metrów) i dystans mini (200 metrów) to 1 pętla. Pianki są dozwolone.

trasa pływacka Stoneman triathlon

Zawodnicy dystansu mega pokonają na rowerach 2 pętle po 20 km. Sprint to 1 pętla (20 km), a mini to również 1 pętla (8 km). Podczas wyścigu ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty. Zawody prowadzone są w konwencji bez draftingu.

trasa rowerowa

Bieg na dystansie mega to 2 pętle po 5 km. Sprint to 1 pętla długości 5 km. Zawodnicy dystansu mini biegną 1 pętlę o długości 2 km.

trasa biegowa

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane