Pierwszy podwójny IRONMAN w Polsce 

W dniach 1-3 września 2023 roku w Bolesławcu nad Prosną odbędą się zawody na dystansie podwójnego Ironmana. To pierwsza tego typu impreza w Polsce – 7.6 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegu.

Trasa wyścigu 

Etap pływacki odbędzie się w Zalewie w miejscowości Bolesławiec nad Prosną. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 pętli, liczących 760 metrów każda. Po każdym okrążeniu zwodnicy będą musieli zrobić tzw. „australijskie wyjście”. Takie rozwiązanie ma ułatwić organizatorom policzenie ilości pokonanych okrążeń. Warto zaznaczyć, że przebiegnięty odcinek nie będzie liczony do długości etapy pływackiego. 

ZOBACZ TEŻ: Australijskie wyjście z wody – co oznacza?

Trasa rowerów została podzielona na 28 pętli po 12.8 km każda. Ze względu na specyfikę dystansu ruch drogowy nie zostanie wstrzymany i będzie otwarty podczas trwania imprezy. Jednak jak zaznaczają organizatorzy na tej samej trasie, przy otwartym ruchu, od 8 lat odbywa się  impreza Tower Triathlon. Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa w okresie wzmożonego ruchu, przewidywanego na piątek o godzinie 16:00 wszystkie skrzyżowania na trasie zostaną obstawione przez zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkie newralgiczne punkty mają zostać dodatkowo oznaczone i oświetlone. 

Podwójny maraton uczestnicy bedą pokonywać na 2.5 km pętli. Trasa jest zupełnie płaska. Jej 60% stanowi utwardzona droga polna, resztę kostka chodnikowa. Każdy z zawodników otrzyma lampki czołówki. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tower Triathlon (@tower_triathlon)

Podstawowe zasady i limity czasowe 

Główną zasadą regulującą możliwość uczestnictwa w zawodach jest konieczność ukończenia wyścigu na dystansie pełnego Ironmana w latach 2019-2023. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do sprawdzenia prawdziwości zadeklarowanej informacji. 

  • Sami startujemy w zawodach triathlonowych  także ultra i mamy świadomość, że na taki krok decydują się tylko ludzie, którzy mają głęboka świadomość ryzyka związanego z braniem udziału w tego typu imprezie […] Stąd przymus okazania ukończenia przynajmniej jednego startu w pełnym Ironman – tak uzasadniają swoją decyzję organizatorzy. 

Ważny jest również fakt, że każdy z uczestników musi posiadać co najmniej jedno osobowy support. 

Całkowity czas na ukończenie podwójnego dystansu IM wynosi 48 godzin. Limit etapu pływackiego to 5 godzin, a trasy rowerowej 24 godziny plus czas zaoszczędzony na etapie pływackim. 

Wpisowe

  • 699 zł dla pierwszych 10 zawodników
  • 949 zł dla pozostałych zapisanych do 03.01.2023 r.
  • 1149 zł dla pozostałych zapisanych od 04.01.2023 r.
  • 1499 zł dla sztafet na dystansie Double Iron Man

Według informacji z 20 października 2022 roku już 4 osoby znalazły się na liście startowej. 

Dodatkowe informacje 

Więcej szczegółowych informacji na oficjalnej stronie wyścigu Tower Triathlon oraz mediach społecznościowych. 

ZOBACZ TEŻ: Adrian Kostera – droga od nałogowego palacza do ultratriathlonisty

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze