Jesteśmy na półmetku naszych przygotowań do Ironmana. Docelowy start już za 17 tygodni! Objętości treningowe nadal wzrastają. Zaczynają pojawiać się pierwsze treningi łączone czyli takie, w których rower i bieg następują jeden po drugim. Takie połączenie dwóch konkurencji ma za zadanie imitować zawody triathlonowe. Przerwa na przebranie się pomiędzy rowerem a biegiem nie powinna trwać dłużej niż 12 minut. Przed Wami trzecia cześć planu treningowego do Ironmana dla początkujących, który składa się z 8 tygodni.
Filip Szołowski – trener LABOSPORT Polska, zajmujący się przygotowaniem zawodników do triathlonu, maratonu, adventure race oraz zawodów kolarskich mtb i szosowych.
Czy „kraul długi krok” polega na tym, że staramy się po prostu przepłynąć jak największą odległość jednym machnięciem?
Michał – wszystko zależy od tego czy dzięki temu planowi treningowemu poprawiałeś się z roku na rok na zawodach? Co do intensywności, to nie ma w nim ich dokładnie określonych tzn. nie ma nic napisane o tym, że masz biegać w tempie po 4:30 czy 5:00, dlatego zakładam, że wraz ze wzrostem dyspozycji zwiększa się u Ciebie prędkość wykonywania poszczególnych zadań. Jeśli tylko plan Ci odpowiada i nie masz czasu na zwiększenie ilości treningów w tygodniu, to proponuję dodać 10-15% objętości do każdego treningu.
Dzięki Łukasz. Niestety takiej odpowiedzi sie spodziewałem 😛 Wszystkim planom, które znalazłem w internecie czegoś brakuje, tzn. coś mi się nie podoba. No ale w końcu będę musiał coś wybrać bo czas leci a ja trenuję w chaosie 🙂
Michał, możesz robić go po raz trzeci, ale raczej (zakładając, że poprzednie dwa razy robiłeś wszystko correct) nie przyniesie to progresu 🙂 jeżeli trenowałeś dokładnie tak, jak jest napisane, w określonych zakresach intensywności, to powinieneś podnosić swoje wytrenowanie i teraz powtórzenie tego planu będzie mijało się z celem – czyli poprawą wytrenowania. Musisz zastosować inne bodźce, wejść na inne zakresy intensywności, inną objętość, itp. Wszystko zależy od tego na jakim stopniu wytrenowania teraz jesteś, jaki masz CEL na sezon 2015, ale skoro już dwa sezony trenowałeś na tym planie, to podejrzewam, że nie jest on już dla Ciebie 🙂
Czy warto robić ten sam plan treningowy po raz 3 ? Bardzo mi ten plan odpowiada ale czy przyniesie poprawe formy w stosunku do poprzedniego roku?
czy można prosić o tę część planu w wersji edytowalnej?
Super!
W samą porę…
Kolejny plan pojawi się jutro. Pozdrawiamy. AT
Witam,
Kiedy będzie opublikowana kolejna część planu?
Ad. 1 – tam gdzie są 2 treningi dziennie oznacza, że robimy je jeden po drugim. Przerwa pomiędzy rowerem, a biegiem do 10′.
Ad. 2 – „tri” to ćwiczenie nawigowania czyli patrzenia przed siebie tak jak byś miał spoglądać na określony punkt. Poniżej link do filmu instruktażowego http://youtu.be/EOIk4SPvYdA
Witam
Kiedy można spodziewać sią dalszej części planu?
Mam, dzisiaj wgrałem 🙂
http://www.irontriathlon.pl/abc-triathlonisty-przekladanka-do-kraula
O dokładankę nie pytaj, bo jeszcze nie nagrałem.
a masz linka do ćwiczenia przekładanka kraul?
Ad.1 Tak, tam gdzie są dwa treningi to wykonujemy je jeden po drugim. Założenie tego planu jest takie, że trenujemy 1 raz dziennie.
Ad.2 Tri to tzw. oddech triathlonowy. Poniżej link z demonstracją tego ćwiczenia:
http://www.irontriathlon.pl/abc-triathlonisty-oddech-triathlonowy/
Witam
Tak dla pewności:
1. czy tam gdzie są dwa treningi dziennie rower-bieganie oznacza to że robimy jeden trening po drugim bez przerwy?
2. Co oznacza w pływaniu tri?